Screen Shot 2018-02-01 at 16.37.17
Screen Shot 2018-02-01 at 16.38.07

Kış mevsiminin en güzel yanı belki de gökten düşen bembeyaz kar taneleri ve bu muhteşem doğa olayının bizlere verdiği huzur ve özgürlük hissidir.Hafta sonu birkaç günlüğüne şehir hayatının stresli yaşantısından uzaklaşmak isteyip kış mevsimin tadını çıkarmak isteyenler için gidilebilecek en güzel tatil noktalarından birisi olan Kartalkaya’yı siz değerli mazzam okuyucuları için mercek altına aldık.Nerelerde konaklanır,hangi aktiviteler yapılır  işte siz değerli okuyucularımıza kısa bir Kartalkaya turu…

SNOWBOARD VE KAYAK

Kartalkaya’nın çok fazla tercih edilme sebebi var. Kış sporlarına merakı olanlar için bu sebeplerden en önemlisi pistlerin doğrudan güneş alıyor olması ve  yoğun çam ormanlarının koruduğu yamaçların, oldukça sert esen kuzey rüzgârlarından etkilenmemesi sonucunda kar tanelerinin uzun süreler kuru kalabilmesi özelliğidir. Çünkü bu durum kış sporları açısından son derece uygun bir ortam sağlamaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezinde toplamda çeşitli uzunluklarda 13 adet pist bulunmaktadır. Bu pistler içindeki en uzun pistin boyu aşağı yukarı 1500 metre civarındadır. Snowboard ve kayak yapmak için en uygun aylar olarak bilinen ocak ve şubat ayları merkezin en yoğun olduğu zamanlarıdır. Çünkü özellikle bu aylarında kar kalınlığı 2 metreye kadar çıkmaktadır.

BUZ PATENİ

Kartalkaya’nın en güzel yönlerinden birisi de kapalı olmayan bir ortamda, doğanın içinde buz pateni yapabilme şansı sunmasıdır. Bu fırsattan yararlanmak için yanınızda paten götürmüş olmanız da gerekmiyor. Açık hava pisti  size uygun bir fiyata paten kiralama şansı da sunuyor. Hatta  istediğiniz takdirde bu sporun  eğitimini alma şansınız bile mevcut. Bütçenizi zorlamayacak böyle güzel bir spor dalı Kartalkaya Kayak Merkezi’nde sizi bekliyor.

KAR, SICAK İÇECEKLER  VE SUCUK EKMEK

Lapa lapa kar yağarken yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi şüphesiz ki ateş başında sucuk ekmek ve sıcak içecek ikilisidir. Soğuk havada belki de en güzel ısınma yöntemlerinden birisi olarak bilinen ve aynı zamanda farklı lezzetleri aynı anda tatma fırsatı bulabileceğiniz sucuk ekmek ve sıcak içecek ikilisini denemeden gelmeyin deriz.

KONAKLAMA

Kartalkaya, konaklama açısından da çeşitli seçenekler sunmaktadır.  Kayak merkezinde konaklayabileceğiniz az sayıdaki lüks ve tanınmış  dağ oteli bu seçeneklerden biridir.  Lüks dağ otelleri içerisinde birbirinden farklı imkân bulabilirsiniz.Kapalı yüzme havuzlarları, sinema salonları,birbirinden farklı dünya mutfağında yer alan lezzetleri sunan restonlarları,dağ ve pist manzaralı  lüks odaları şeklinde sıralayabiliriz. Üstelik bu otellerin konukları, kayak pistlerinin kullanımında da çeşitli ayrıcalıklardan faydalanabiliyorlar. Konaklamaya çok fazla bütçe ayırmak istemeyen tatil düşkünleri için de farklı seçenekler bulunmaktadır. Kartalkaya’daki bu seçeneklerden birisi de beldede  bulunan otantik tarzdaki evleri kiralama yoluna gitmektir. Merkezdeki lüks otellere nazaran çok daha hesaplı olması nedeniyle aile veya kalabalık gruplar tarafından tercih edilebilecek uygun bir konaklama seçeneğidir.