Parfüm Kullanırken Hata Yapmayın!

koku
koku2

“Bir kadının kokusu onu en özeliyle anlatandır.”

Valentino markası kıyafet tasarımlarında olduğu gibi koku konusunda da çok ama çok iddialı. Piyasaya sunduğu en son kadın kokusu olan DONNA sıcak yaz akşamlarında üzerinizde uçuşan incecik ipek elbisenizin üzerine yakışacak en muazzam koku.

İçeriğinde bulunan bergamot, Bulgar gülü, paçuli aroması ve vanilyanın muhteşem birleşimini teninize değer değmez hissetmemeniz mümkün değil. Bergamot aromasının verdiği temizlik ve ferahlık hissi, vanilya ve paçulinin eşsiz cazibesiyle ve yoğunluğuyla bu kokuda buluşuyor.  İçinizde bir yerde saklı kalmış cazibeli ama masum kadını gün yüzüne çıkartmak istiyorsanız parfüm koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz nadir bir parfüm olan VALENTİNO DONNA, kullanmaya başladıktan sonra sizde bağımlılık yaratacak. Biz denedik ve bayıldık, denemenizi tavsiye ederiz…

PARFÜM KULLANIRKEN HATA YAPMAYIN!

Güzel kokmak eminiz ki herkesin hassas olduğu konulardan birisidir. Parfüm ve moda dünyasının efsane isimlerinden birisi olan Coco Chanel’in de dediği gibi; ‘’Bir kadın veya erkek nereden öpülmek istiyorsa, parfümü oraya sıkmalıdır.’’ Her ne kadar parfüm sıkmanın ana amaçlarından biri kendini çekici ve fresh kılmak olsa da, bu kadar direkt bir yön gösterme işlevi olduğunu düşünmüyoruz. Parfümün uygulanacağı noktaları belirlemek, parfümü doğru kullanmanın en önemli ipuçlarından birisidir. Parfüm uygulamada doğru bildiğimiz yanlışları gözden geçirerek, özenle seçmiş olduğumuz parfümleri doğru kullanmanın yollarını öğrenme vakti!

  1. Çok Sıkayım, Çok DayansınParfümü çok sıkmak onu daha kalıcı yapmayacağı gibi sizi oldukça antipatik bir hale de sokabilir. Parfümü kalıcı kılan içerisindeki alkol oranı ve sizin teninizin özelliğidir. Daha çok parfüm sıkmak parfümü teninizde depolamayacaktır.

  2. Parfümü Saça Sıkmak : Birçok kişi parfümün cildine zarar verdiğini düşündüğü için saçına sıkmayı tercih eder. Cilde zarar verecek bir maddenin saça zarar vermeyeceğini düşünmek hiç de mantıklı değil oysaki! Kaldı ki saça sıkılan parfüm, saç için kullanılan diğer bakım malzemeleri ile etkileşim içerisine girecek ve hiç arzulanmayan bir kokuya sebep olurken saça da zarar verecektir.

  3. Parfüm Sürdükten Sonra Bilekleri Birbirine Sürtmek : Hepimizin fazlasıyla yaptığı bir parfüm uygulama hatası daha. Bileklerimizin iç kısımlarının parfümün kokusunu uzun süre muhafaza ettiğini bildiğimiz için parfümü her iki bileğimize de sıkarız ve sonra iki bileğimizi bir araya getirip bir güzel birbirine sürteriz. Bu davranışımızın altında muhtemelen parfümü deriye yedirerek daha uzun süre tenimizde kalmasını sağlayacağımız sanısı var.

  4. Parfümleri Karıştırmak : Birden fazla parfümü bir arada kullanarak kendine özgü bir koku meydana getirmeyi amaçlasak da bu durum iki güzel elbiseyi üst üste giyip daha güzel gözükmesini beklemek gibidir. Her parfümün kendine özgü bir koku şekli ve kurgusu vardır. Parfümleri  karıştırmak ilk başta size hoş bir koku hissi verse bile sonrasında notaların birbiri ile nasıl etkileşeceğini hesaplamak zordur.

  5. Duştan Çıkıp Parfüm Sürmek : Parfümü temiz tene uygulamak gerektiği bir gerçek. Ama eğer ki duştan çıktıktan sonra vücudunuzu losyonlayacaksanız, kullandığınız kremin içindeki kimyasallar parfümünüze zarar verecektir.