Loading

2019 Kış Makyaj Trendleri

Bu sezon göz farlarında pastel ve metalik tonlar hakim. Işıltılı, mavi tonları, altın sarısı, ve tarçın rengi göz farları kullanılan trend renkler arasında.

Dumanlı göz makyajları geçtiğimiz sezon etkisini yitirdi. Doğal görünüm veren taze makyajlar trend oldu. Klasik eyeliner, yerine alt ve üst göz kapakçıklarına eyeliner çekilerek gözün daha büyük gözükmesini sağlıyor. Göz kalemlerinden kullanacağınız renkler ise makyajınızı ön plana çıkartacaktır. Alt ve üst göz kapağı eyeliner modasını en çok kullanan ünlü ise Gigi Hadid.

Gözler kadar ön planda olan cildimiz ise nemli görünüm hakim olması ile ışıltılı makyaj bazları tercih ediliyor. Spordan çıkmışsınız görüntüsü veren, cildinizi doğal tonlarda gösteren, şeftali ve pembe tonları, bu sezonun vazgeçilmez parçası olacak. Bu makyajı en fazla kullanan ise Jenner ailesinin yıldızı Kendal Jenner.

Kış aylarının vazgeçilmezi mat rujlar bu sezonun tercih edilen trendi. Ten rengi rujlar ise yerlerini doğal görünümlü nüde tonlara bırakıyor. Kırmızı ruj her dudakta farklı bir görünüme sahip olduğu için kendinize yakışan kırmızıyı seçmek sizin için doğru olacaktır. Kırmızıdan vazgeçmeyen ise dünyaca ünlü model Bella Hadid.

Bu senenin trendlerinden biri ise göz ve yanakların aynı renk olması. Bu görünümleri yakalarken ise yorgun bir görünüm vermemek. Bu uyumu yakalayan ünlülerden birisi ise ünlü oyuncu Jessica Alba.

Yorum Yap