Loading

4 adımda ilkbahar makyajı

İlkbahar ayı yaklaşırken havalar yavaş yavaş ısınmaya başlarken daha fresh ve daha doğal bir makyaj yapmanın püf noktalarını araştırdık.

1-Ten rengi makyaj

İlk etapta yüzünüze ince bir fondöten sürerek başlamalısınız. Unutmayın ki ne kadar ince bir ürün kullanırsanız cildiniz o kadar taze görünür.

2-Parlak bir cilt

Güneş gibi parlayan aydınlık bir ten görünümü cildinizi olduğundan daha dinç ve sağlıklı gösterecektir. Toz yada stick yapıdaki bir highlighter ile elmacık kemiklerinizin arka kısmından başlayarak şakaklarınıza doğru parlak bir şerit çizin. Farklı tonlarda ki ürünlerle yüzünüze gölgelendirme yapma imkanınızda mevcut.Özellikle bronz tonlarda kontür uygulaması yüzünüzü olduğundan daha ince gösterecek ve başarılı sonuçlar verecektir.

3-Dudaklarınızı ön plana çıkartın

Bu görünümün en önemli ve can alıcı noktası neon ve dikkat çekici dudaklardır. İsteğinize göre fuşya, kırmızı veya turuncu tonlardaki rujunuz ile tüm dikkatleri dudaklarınıza çekmeye hazır olun. Eğer beyaz tenliyseniz pembe tonlarını, buğday yada sarı tonlarına sahipseniz turuncu tonlarını tercih edebilirsiniz.

4-Kaş ve kirpiklerinizi belirginleştirin

Doğal görüntünüzü desteklemek için kaşlar oldukça önemlidir. Kaş arasında bulunan boşlukları doldurup, bir fırça yardımı ile yukarı doğru tarayın. Sabitleyici bir kaş jeli ile kaşlarınızın bütün gün şeklini korumasına yardımcı olabilirsiniz. Son dokunuş olarak ise kirpiklerinizi tek tek ayırıp belirginleştirerek dolgunluk verecek bir rimel yardımı ile makyajınızın finalini  yapabilirsiniz.

Yorum Yap