Loading

Aft ve uçukları geçiştirmeyin! 

Aft ve uçukları geçiştirmeyin! 

Aft ve uçukların en büyük etkisinin bağışıklık sistemi üzerinde gerçekleştiğine dikkat çeken uzmanlar göz ardı edilmeyecek kadar önemli bir konu olduğu üzerinde durmaktalar. 

 Ağız içerisinde sürekli olarak tekrarlayan yaralar, geçmeyen uçuklar bağışıklık sisteminin zayıfladığının en büyük göstergesidir. Birden fazla tedavi yöntemine başvurup bu yaralardan bir türlü kurtulamayız. Hayat kalitesini ciddi anlamda olumsuz etkileyen bu yaralar rahatlıkla yemek yememizi ve hayattan keyif almamızı engeller. Doğru teşhis ve tedavi ile bu yaralardan kurtulmanız mümkündür.

B VİTAMİNİ EKSİKLİĞİNE DİKKAT

Genel olarak kişinin ağzında sıkça çıkan yaraların sebebi  çoğunlukla mantar enfeksiyonu kaynaklı olmaktadır. Bir diğer akla gelen ilk hastalık olan Behçet rahatsızlığı da , çoğunlukla ağız yaralarına sebep olur ve detaylı incelenmesi gerekir. Vücudumuzda hayati derecede önem taşıyan vitaminler ve bazı değerler vardır. B vitamini bunların başında gelmektedir. Kişilerde B vitamini eksikliğine sebep olan tiroid hastalıklarının özellikle araştırılması gerekmektedir.

MİDE MİKROBU ARAŞTIRILMALI

Helikobakteri olarak bilinen mide mikrobu gastrit ve ülser yapan mide ve on iki parmak bağırsağına kadar ilerleyebilir. Bu mikrop sadece bulunduğu bölgeyi değil, tüm sindirim sistemini olumsuz yönde etkiler gaz, dışkılama değişikliği, unutkanlık, depresyon, anksiyete gibi belirtiler ile kendini gösterir. Kişiler bazen mide ağrısı, gaz, ishal veya kabızlıktan şikayet ederken bazen de ağız yaraları, uçuk gibi şikayetlerle sindirim sisteminde mide mikrobunun olduğu şüphesi ile araştırma yapılmalıdır.

Yorum Yap