Loading

Akneler İçin Fasulye, Parlaklık İçin Pirinç! Çinli Kadınların Güzellik Sırlarında Bakın Neler Var?

Birçok insan yaşlanma sürecini yavaşlatmak için güzellik salonlarından çıkmıyor fakat bir bilinmeyen var ki işte o sırlar… Çinli kadınlar cilt bakımı ve genç görünen ciltlerinin sırlarını çözmüş gibiler. İşte kullandıkları o malzemelerin birçoğunu mutfak dolabınızda bulabilirsiniz. İşte eskiden beri denenmiş olan o ürünler..

Birçoğumuz genç görünmek ve güzel yaşlanmak için bakım ürünlerine, losyonlara ve güzellik salonlarına binlerce lira harcıyoruz. Fakat neyse ki Çinli kadınların sırları bizi bu dertten kurtaracak gibi görünüyor.

Sivilce ve Cilt Bakımı İçin Maş Fasulyesi

Maş fasulyesini salatalarda, çöreklerde kullansakta başka kullanım alanlarıda mevcut. Çinli kadınlar bu fasulyeyi sadece yemeklerde değil güzellik sırlarındada ortaya koyuyor. Sivilceye karşı birçok bakım ürününü ortaya koyuyorlar. Doğal ve canlı bir cilde sahip olmak için bir avuç maş fasulyesini blenderda küçük parçalar haline getirin. Fasulyelerin üzerine 4 damla limon suyu damlatıp pamuk yardımı ile bu karışımı cildinize uygulayın. 12 dakikanın sonunda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Pirinç Suyu ile Temizlik

Hm çinli hem kirli kadınların ciltlerinin neden bu kadar sağlıklı göründüğü işte bu sırlarda.  Pirinç suyunun bu kadar ilgi görmesinin nedeni kuşkusuz cilt parlaması, sıkılığının artması ve iltihap giderici özelliğinin olması. Bir avuç pirinci öğütün. Daha sonra bir çay bardağı kadar sütü elde ettiğiniz toza ekleyin. Kıvamının maske olacak ve yüze uygulanabilecek hale gelmesine dikkat edin. Yüz çevrenize ve boynunuza doğru uygulayın. Gözünüze ve burnunuza gelmemesine dikkat edin. 20-30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Her hafta 1 kere bu maskeyi cildinize uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

 

Yorum Yap