Loading

Amsterdam’da mutlaka tatmanız gereken lezzetler

Hollanda’nın en güzel şehri olan Amsterdam’da kısa bir lezzet turuna çıkmaya hazır mısınız?

1-Pluk veya Corner Bakery’de kahvaltı yapmak

Şık dekorasyona ve oldukça lezzetli bir menüye sahip olan bu iki mekan şehrin en gözde ve tanınan kahvaltı mekanları arasında yer alıyor.Pastel tonların ve menüde yer alan renkli yiyeceklerin ahenkli bir şekilde dans ettiği bu mekanlara mutlaka uğrayın.Bir çok ünlü isim ve blogger’ların renkli kareler elde etmek için sık uğradığı mekanlar arasında yer alan Pluk ve Corner Bakery görülmeye değer.

2-Tapas yemeyi unutmayın!

Patatesin en lezzetli halini tatmaya ne dersiniz?Amsterdam’a gittiğinizde öğle yemeğinizde Pata Negra’da mutlaka tapas yemelisiniz.Özellikle deniz mahsüllü tapasları çok fazla tercih edilen bu lezzetli patatesler gezi listenizde tatmaya değer lezzetler arasında mutlaka yer almalı.
 

3-Momo’da akşam yemeyi yiyin!

Mimarisi açısından bir çok ünlü Türk restoranını andıran Momo,loş ışıklı dekorasyonu,zengin uzak doğu ağırlıklı menüsü ile Amsterdam’da akşam yemeyi için gidebileceğiniz şık ve kaliteli mekanların başında yer alıyor.Akşam yemeğinizi, zengin şarap seçenekleri ile taçlandırmayı unutmayın.

4-Coffee & Coconuts’ta kahve deneyimi

Botanik bahçe dekorasyonu içerisinde gün sonu yorgunluğunuzu atmaya ne dersiniz?Tüm şehri gezdiniz enerjiniz tam tükenmek üzereyken bu muhteşem cafe’de bir birinden lezzetli kahveleri içmeden gününüzü sonlandırmayın! Hindistan cevizi içerinde gelen likörlü veya likörsüz kahve seçenekleri ile unutamayacağınız bir deneyim kazanacaksınız.