Loading

Bağışıklık Sisteminizi Süt İçerek Güçlendirin..

Bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu üst solunum yolu enfeksiyonlarında artma gözlendiğini belirten uzmanlar, içerisinde birçok besin öğesi bulunan süt tüketiminin soğuk algınlığı, grip, farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde önemli olduğunu gösteriyor.

Çocuklarda büyüme ve gelişmenin temel kaynağı olan kalsiyum ve süt ürünlerinin yetersiz olduğunda, diş gelişiminde ve kemik gelişiminde, göz sağlığında bozulmalar meydana gelebilir. Beslenme çantalarının hazırlandığı bu dönemlerde, annelerin her gün bir kutu süt çantaya koyması öneriliyor.

Dünyada süt ürünlerinin tüketim verilerine bakıldığında, kişi başına düşen miktarın gelişmiş ülkelerde daha fazla olduğu gözleniyor.

Göbek yağlarını eritiyor

Kişilerde yağlanma göbek ve bel bölgesinde belirmeye başlıyor. Yapılan araştırmalara göre; kalori kısıtlaması yapılan, az yağlı diyetin kişiye özel hazırlandığı diyet programında, günde 2 bardak süt tüketmek yağ yakımı için yeterli oluyor.Uzmanların araştırmasına göre, sütün vücuttaki yağlanmayı azaltarak kilo vermeye, kilo kontrolü sağlamaya destek olduğu söyleniyor.

Güçlü kemikler için süt

Kalsiyum ve mineral açısından zengin olan süt; 1 litresinde bulunan kalsiyum; 10 kilo et, 5 ekmek, 12 kilo patates, 17 kilo elma, 3 kilo marul ya da 2,5 kilo havuçta bulunan kalsiyuma eş değer oluyor. Sağlıklı bir beden, güçlü kemikler için süt içmemiz şart.