Loading

Betül Demir

Yeni bir albüm yaptınız, tepkiler nasıl her şey yolunda mı?

İki sene  Emirhan Cengiz ve Sude Bilge Demir'le sabahlara kadar üzerinde çalıştığımız, çok yorulduğumuz ama bugünlerde meyvelerini topladığımız keyifli, heyecanlı 12 yeni şarkıdan oluşan dinleyicinin de bayıldık dediği bir albüm yaptık. Herşey yolunda çok şükür İnsan emin olduğu bir şeyi yapınca yanılmıyor senin sevmediğin şarkıyı dinleyici zaten sevmez 36 şarkı yaptık aranjeleri dahil sadece en çok sevdiğimiz 12 şarkıyı koyduk dinleyicisiyle buluşturduk övgüler almak mutluluk verici.

6 yıl üzerine yeni bir albüm yaptınız. bu kadar beklemenizin sebebi ne?

Bir Tarkan, bir Sezen bir de ben böyleyiz işte. Şaka bir yana, bu süre içinde singel çalışmaları yaptım ama hem sektörün durumu hem de şarkı biriktirmem için beklemem lazımdı. Bir de benim dinleyicim çok farklıdır müzikal açıdan onlara hep kaliteli şeyler sundum bunu bozamazdım. Gördüm ki bu albümümle de doğru yoldaymışız esas olan benim müziğimdir dedim. Bu yüzden Albümün adı “Esas Duruş” oldu. 6 yıl aradan sonra böyle oluyor sanırım 🙂 3. klibimizi geçtiğimiz haftalarda çektik “Anlat Anlat” şarkımıza şuan en çok izlenen videolar arasında benden mutlusu yok 

Albümün geneline baktığımızda sizin söz ve müzikleriniz ağırlıklı şarkı yapmak sizin için ne ifade ediyor?

Ben aslında sürekli şarkı yapıyordum bundan önceki albümlerimde bir ya da 2 şarkım olurdu Sude'den mütevellit o kadar güzel şarkılar yapıyordu ki; onları söylemek istiyordum, bu defa yola benim yaptıklarımla başladık Sude ve Emirhan’a dinlettim hemen toparlayıp başlayalım dediler havalara uçtum şarkı yapmak  okyanusun üstünde yürümek gibi

Albüm dışında oyunculuk deneyiminiz de oldu oyunculuğa sıcak bakıyor musunuz ?

Şimdilerde çok mutlu olduğum ve iki senedir yaşadığım bir heyecan var. MSM de  müzik okudum. Müjdat hocamın koluma taktığı ikinci bir altın bilezik var o da oyunculuk. Buna bir müzikalle başladım. Müzikal oynamak da benim bir hayalimdi. İki müzikal yaptım Tiyatroya bu sene küçük bir ara vermek istedim Tabi ki iyi bir sinema filminde olmak isterim iyi bir dizi de “ol der olur” diyenlerdenim olduğu vakit paylaşırım zaten.

Zaman içinde şöhret ve popülaritenin anlamı sizin için değişti mi ?

Hiçbir zaman müziği şöhret için yapmadım. Çünkü ben dünyaya şarkı söylemek için geldim bunu biliyorum. 1,5 yaşında ilk kaydını yapmış, hep bu hayalle yaşamış ve hayallerini gerçekleştirmiş biriyim. Şöhret olmak umrumda olmadığı için bu rahatlık içindeyim. Bugün şöhret olmaktansa nasıl şöhret olduğun daha önemli. Yani insanların beni gördüğü yerde boynuma atlayıp seni çok seviyoruz şu şarkınla evlendik vs. demeleri dünyanın en güzel duygusu amaca giden yol demek ki şöhret olmak değil insanların hayatında bıraktığın küçücük bile olsa “iz” olmak güzel yaptığın bir saçmalıkla anılınca da şöhret olabiliyorsun mühim olan nasıl olduğun.. 

Artık bir çok şey Sosyal Medya  da  paylaşılıyor siz Sosyal medyayı ne kadar sıklıkla kullanıyorsunuz?

Sosyal medya gerçeğine artık bende teslimim. Genelde beğenilerini güzel dileklerini yazıyorlar göklere uçuyorum. Her gelen mesajı değil ama aklı selim eleştirileri dikkate alıp cevaplıyorum. Onun dışında fotoğrafla anıları anları paylaşmak çok sevdiğim bir şey. bunlar güzel tarafı bir de diğer yüzü var sosyal medyanın herkesin her şeyi bildiği hunharca eleştirdiği insana emeğe saygının olmadığı o tarz saldırmalar vs var. Ben o konuda da kendimi koruyorum kavga edip laf yetiştirmek yerine ne yazarsa yazsın o kişi görmüyorum. Sanırım sıklıkla ve doğru kullanmanın en güzel yolu bu yoksa kapatır dükkanı gidersin.

Aşk hayatınız nasıl gidiyor? Şuan biri var mı

“Bir  kitapta okumuştum bir yıldızdaki gülü seversen geceleri gökyüzüne bakmak güzel gelir diyordu küçük prens” henüz yıldızdaki gül yok 🙂 Tabi ki birileriyle tanışıyorsun birileri dikkatini çekiyor ama sanırım aşk her zaman her şekilde geliyor lafı yalan ben aşkı gerçekten yaşayamayacağımı anladığım anda dostluğa çeviriyorum insan kaybetmeyi sevmiyorum çünkü. Kendi dünyasında yaradan’dan ötürü  kuşa çiçeğe börtü böceğe aşık bir kadınım o ayrı ama aşk gelsin bekliyoruz kendisini. 

 

Evliliğe yakın mısınız ?

İnsanlar beni evlendirmeyi çok  istiyorlar. Sanırım samimiyetin önlenemez durumu bu. Hiç evlilik hayalim olmadı. Hayallerim gelinlik ve evlilikle şekillenmedi. Oyuncak bebeğimin elinde bile gitar vardı ancak kadere de inanmak. gerek tabi olursa neden engel olayım  doğru kişi doğru zaman da. Yalnızlık Allaha mahsus 🙂 işime karışmaması şartıyla çünkü .Ben kendi ayaklarının üstünde duran maddi gücünü sevdiği iş ile taçlandıran kadınların kendi Cumhuriyetini kurduklarını düşünüyorum bu yüzden işime kimseyi karıştırmam.