Loading

Botoks İçin Tehlike Çanları!

Uzmanlar yapılan araştırmalara göre dünyada botoks yaşının 13’e düştüğünü belirterek, aileleri “ ünlülere benzemek ve daha güzel olmak için yapılan bu uygulamalar tehlikeli” diye uyardı.

Sosyal medyada görselliğin yaşam alanındaki etkisi hızla büyümeye devam ediyor. Yapılan araştırmalar ise botoks yaşının 13’e kadar düştüğünü söylüyor. Uzmanlar ise aileleri uyarıyor. Estetik uygulamaları sizi daha güzel yapmaz. Sizi güzel yapan şey kendinize verdiğiniz sevgi ve saygı, sağlığınıza gösterdiğiniz özendir. Bedeninize yaşınızdan önce müdahale etmek  psikolojik ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Sağlık sorunlarınız doğrultusunda doktor kontrolünde işlelerinizi gerçekleştirmek sizin için daha sağlıklı olabilir. 

Uzmanlar botoks uygulamalarının 1990’lı yıllardan bu yana yaşlanma karşıtı amacıyla başladığını ifade ederek uygun yaşta yapılan bu uygulamaların faydası ise çok uzun süredir tıpta ispatlanmış durumda. İhtiyacınız olmayan uygulamalar ise bedenini beğenmeme takıntısı dismorfiye yol açabilir. Bu dönem ise depresyon süreci ve özgüven kaybının olduğunu gösteriyor. 

Yorum Yap