Loading

Bronzer nasıl doğru uygulanır?

Yaz ayı gelmişken tatil ruhunu sizlerle birlikte yaşayan ve her yere taşıyan boronzer’ları özellikle yaz aylarında daha da çok seviyoruz.Cilt tonunuza uygun doğru tonda bronzer seçme ipuçlarını araştırdık.

Açık tenliler

Çok açık tenliler genellikle bronzer’ın doğal durmayacağını düşünerek kullanmayı düşünmez. Öncelikle çok kahverengi ve turuncu tonlardaki bronzer’lardan kesinlikle uzak durun. Cilt renginizden en fazla 2 ton koyu bir bronzer kullanın ver her zaman çok az miktarda uygulayın. Bronzer’ı almadan önce mümkünse deneyin ve gün ışığında teninizde nasıl durduğundan emin olun.

Buğday tenliler

Buğday tenliler de cilt renklerinden yine 1-2 ton koyu bronzer tercih edebilirler. Ancak sıcak tonlardan özellikle teninizde turuncu ve kırmızı duracak ürünlerden uzak durun. Doğal durmasını istiyorsanız ağır renklerden kaçının.

Koyu tenliler

Koyu tenliler bronzer  konusunda en rahat ve en kolay seçebilen grupta yer alıyor. Çünkü neredeyse tüm tonları doğal bir şekilde taşıyabilirler. Tabii doğal teninizden çok fazla uzaklaşmamaya özen gösterin. Özellikle içinde kırmızılık da yer alan terracotta tonlarında bronzer’lar çok yakışacaktır!

Yorum Yap