Loading

Burcunuzu Hangi Gezegen Yönetiyor

Her bir burcun bize anlatmak istediği farklı erdemler ve bilgiler mevcut. Fakat bu detaylar burçların sahip oldukları özellikleri dış etkenler ile tanımlanır..

Koç Burcu – Mars

Koç burcu zodyak’ın 1. Evinde konumlanır. Koçların ise hükümdarı Mars’tır. Fiziksel görünüş, bencil çıkarlar, karakter özellikleri ve dış etkenler ile bu gezegen tanımlanır.

Boğa Burcu – Venüs

Boğa burcu zodyak’ın 2. Evinde konumlanır. Bu burcun hükümdarı ise Venüstür. Para, mal mülk ve maddi konular bu gezegen ile bağdaştırılır. 

İkizler – Merkür

İkizler burcu zodyak’ın 3. Evinde konumlanır. Hükümdarı ise Merkür’dür. Kardeşlik ilişkileri, çevre ilişkileri, kısa süreli planlar bu gezegende konumlanır. Bu gezegen düşünce davranışlarını toplumda var olma düşüncesini etkiler.

Yengeç Burcu – Ay 

Zodyakta 4. Konumda bulunan yengeç hükümdarı ise Ay’dır. Kişilerin doğumu ailesel yaşam tarzı ve etkileri gibi durumları etkiler. Dördüncü ev ise aile ve yuvayı temsil eder. Gezegeni ay olan yengeç burçları Jüpiter ve neptün de etkilidir. 

Aslan Burcu – Güneş

Aslan burcu zodyak’ın 5. Konumunda yer alır. Bu burcun hükümdarı ise Güneş’tir. Çocuklar, eğlence, aşk, yaşam tarzı bu gezegenlerden etkilenir. Beşinci yaratıcılığı etkileyen ise evdir. Bu durum insanın toplum yaşamındaki var olma kaygısı ile birlikte fiziksel ve zihinsel yaratıcı olmayı getirir.

Başak Burcu – Merkür

Başak burcu zodyak’ın 6. konumundadır. Hükümdarı ise Merkür’dür. Fiziksel ve duygusal sağlık, kişisel gelişim Merkür tarafından etkilenir. Akıl kullanma teknikleri ve yöntemleri bu gezegene aittir.

Terazi Burcu – Venüs

Terazi burcu zodyak’ın 7. Konumunda yer alır. Bu burcun hükümdarı ise Venüs’tür. Yabancı kişiler ile olan ilişkiler, evlilik, ortaklık, yakın dostluklar gibi durumlar Venüs tarafından yönetilir. 

Akrep Burcu – Mars ve Plüton

Zodyak’ın 8. Konumunda yer alır. Burcun yönetici gezegeni ise Mars ve Plüton’dur. Ortak kararlar, deneyimler, ölüm, cinsellik gibi detaylar bu gezegenden etkilenir. 

Yay Burcu – Jüpiter

Zodyak’ın 9. Konumunda yer alır. Yönetici gezegeni ise Jüpiter’dir. Ruhsal denge, uzun yolculuklar bu durumu etkiler.

Oğlak Burcu – Satürn

Zodyak’ın 10. Konumunda yer alır. Burcun gezegeni ise Satürn’dür. Kariyer, politik yaşam, iniş ve çıkışlar meslek hayatını etkiler.

Kova Burcu – Uranüs

Zodyak’ın 11. Konumunda yer alır. Hükümdarı ise Uranüs’tür. Dostluklar, umutlar, dilekler, sosyal değerler Uranüs’ü etkiler.

Balık Burcu – Neptün ve Jüpiter

Zodyak’ın 12. Konumunda yer alır. Hükümdarı ise Neptün ve Jüpiter’dir. Güçler, hastalıklar, ruh sağlığı ve beklenmedik olaylar bu durumu etkiler. 

Yorum Yap