Loading

Cilt Bakımında Kuru Fırça Tekniği

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en önemli adımlarından biri olan fırçanın bilmediğiniz detaylarını öğreneceksiniz. Cildinizin nefes almasını , toksinlerinden arınmasını ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmanın kaynağı olan bu fırçalar düzenli kullanıldığında ciltte gözle görünmeyen bir etki yaratıyor. 

Uygulama sırasında yüzünüze yaptığınız masaj ise gün içerisinde sertleşen kaslarınızı gevşetip günün stresinin üzerinden atmanıza destek oluyor. Selülit oluşumunu önleyen bu özellik ise kadınların mucizevi bir özelliği!

Cilde Kuru Fırçalama Uygulama Teknikleri

Kan Dolaşımı Hızlanıyor

Kusursuz bir cilde sahip olmanın en önemli şartlarından birisi hücrelerinizin sürekli olarak yenilenmesidir. Hücrelerinizin yenilenmesi ise kan dolaşımınızın hızına bağlı. Kan dolaşımınızı hızlandırıcak en etkili yöntemlerden birisi fırçalama tekniği. Hücrelerinizin yenilenmesine destek veren fırçalar, size daha genç bir cilt görünümü sağlıyor.

Ölü Hücreler Yok Oluyor

C,ildiniz kış aylarında son derece kuruyorsa ve vücut kremleriyle bile yeteri kadar nemlenmiyorsa mutlaka kuru fırçaları güzellik rutininize ekleyebilirsiniz. Ölü hücrelerden tamamen arınmanızı sağlayan bu teknik, size canlı ve yeni bir ten veriyor. Ayrıca cildinizdeki tüm renk ve doku eşitsizliklerini gideriyor. 

Gözeneklerinizi Arındırıyor

Kuru fırçalar, ölü hücrelerinizi cildinizden atarken aynı zamanda vücudunuzdaki yağı ve kiride temizleyerek gözeneklerinizin açılmasına yardımcı oluyor. Böylece nefes almaya başlayan cildiniz oldukça sağlıklı görünüyor. 

Toksinleri Atıyor

İyi beslenememe, hareketsizlik, stres ve çevre faktörleri Vücudunuzda toksinlerin birikmesine yol açıyor. Vücutta biriken toksinlerden kurtulmak , hem vücut, hem cilt sağlığı için oldukça önemli yer taşıyor. Sıcak bir duş esnasında yapacağınız fırçalama teknikleri vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor. 

Yorum Yap