Loading

Doğru fondöten nasıl uygulanır?

Pürüzsüz, kusursuz, ve bebeksi bir cilt için fondötenlerin rolü oldukça büyük. Televizyonda gördüğümüz ünlü isimler gibi pürüzsüz bir cilt dokusu elde etmek için önemli olan iki kriter vardır bunlardan birisi, doğru ürün diğeri ise, doğru uygulama yöntemleridir.

1-Nemlendirme işlemi

Fondöten uygularken en sık yaşanılan problemlerin başında, ürünün cildin belli bir bölümünde toplanması ve pürüzlü bir görüntü ortaya çıkmasıdır. Bu sorunun ortadan kalkması için yapacağınız şey çok basit aslında. Uygulama yapmadan önce cildinizi nemlendirmek. Kuru  bir cilt yapısına sahipseniz mutlaka cildinizin nem ihtiyacını karşılamalısınız. Unutmayın ki nemlendirilmiş bir cildiniz varsa fondöten o kadar iyi oturacaktır.

2-Ne istediğinizden emin olun

Öncelikle cilt yapınıza göre ürün seçmek, ve  ne gibi bir sonuç vereceğini bilmek mükemmele giden yolda sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Cilt tonunuzu eşitlemek, lekeleri kapatmak, ciltte bulunan izleri gizlemek istiyorsanız yüksek kapatıcılık özelliğine sahip olan ve uzun süre kalıcı olan fondötenleri tercih etmelisiniz. Böylece uzun saatler pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

3-Gerçek filtre etkisi yaratın

Sosyal medyada artık neredeyse hiç kimse filtre olmadan fotoğraf paylaşmaz oldu. Pürüzsüz bir cilt elde etmek için çeşitli fotoğraf programları ile kendimizi tatmin etmemiz mümkün tabi gerçekten uzak olduğu gerçeği bizi üzmezse. Son dönemlerde gelişen teknoloji ile beraber istediklerimizi yapmak çok kolay, ancak gerçek hayatta doğru bir fondöten seçimi ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorum Yap