Loading

Elektriklenen Saçlar için Bakım İpuçları

Kadınların en büyük güzellik sorunlarından birisi olan elektrikli saçlar, özellikle kış aylarında daha da büyük bir sorun haline gelerek canımızı sıkabilir. Polyester  içeren kıyafetlerin daha fazla sebep olduğu elektrikli saçlar tel tel ve rahatsız edici bir görünüme sebep olabilir. Peki bu elektrikli saçlardan nasıl kurtuluruz işte sizler için mercek altına aldık.

Sprey Kullanın

Saçlarınıza şekil verdikten sonra, son defa fırçanıza az miktarda spreyi sıkın ve saçlarınızı tarayın. Bu yapacağınız işlem tüm gün saçlarınızı yerli yerinde tutmaya yardımcı olacaktır.

Plastiklerden uzak durun

Hali hazırda elektrikli saçlarınız varsa, plastik tarak kullanımı bu durumu arttırır ve  daha da vahim hale getirebilir. Ahşap veya metal ürünlerinden oluşan taraklar kullanmak saçlarınızda oluşan elektriklenmeyi azaltır.

Kurutucu Kağıtlar kullanın

Saçlarınızın yapısını dengeleyen ve fazla elektriği alan anti-frizz saç kağıtları adeta birer mucize niteliğinde. Gün içerisinde çantanızda bile taşıyabileceğiniz bu kağıtları yastığınızda, taraklarınızda veya kıyafetlerinizde bile kullanabilirsiniz.

İyonik makina dengesi

İyonik saç kurutucular, özel teknoloji ile üretilen iyonlar ile saçlarımızda bulunan elektrik yüklü iyonları dengeleyerek saçların istemsiz elektriklenmesini engeller.

El kremi mi neden olmasın?

Yukarıda saydığımız adımlardan hiçbirini uygulayamıyorsanız özellikle kış mevsiminde çantanızdan ayırmadığınız el kreminize başvurabilirsiniz. Kalıcı bir çözüm olmasa bile elinizi nemlendirdikten sonra saçlarınızı parmaklarınız yardımları ile tarayın ve elektriklenen üst kısımlarını yine elleriniz yardımı ile yatıştırın. Gün içerisinde daha düzenli saçlara sahip olmanıza oldukça yardımcı bir yöntem olacaktır.

 

Yorum Yap