Loading

En Çok Yaptığınız Güzellik Hataları

Yeni aldığınız bir güzellik ürünü cildinizi kuru hissettirmiş, göz makyajınızı temizlerken gözünüzü tahriş etmiş olabilir. Ancak kullandığınız o yöntemler güzellik ürününün sağlıksız olduğunu göstermez. Yapmanız gereken şey ürünü kullanma şeklinizi değiştirmektir. İşte o popüler hatalardan birkaçı..

Fondöten Kullanırken Kuru Sünger Kullanmak

Fondöten kullanırken toparlandığını düşünüyorsanız sorun süngerde değil, süngerinizin ıslak olmamasından kaynaklanıyor. Fondöten sürerken kullandığınız sünger ve fırça ıslak olmalıdır. 

Serum Kullanımı

Nemlendirici krem kullanmadan önce serum kullanılmalıdır. Özellikle kullandığınız serum retinol içeriyorsa bu ürünü akşamları kullanmak daha iyidir. Cildin gerekli besin maddelerini tamamen emmesini sağlar. Yaz aylarında retinol bakımdan zengin ürünler, cildi güneş ışığına karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu da güneş yanıklarına karşı hassas olmanıza neden olabilir. 

Jelleri ve Köpükleri Makyaj Temizleyici Olarak Kullanmak

Cilt temizleme ürünleri sadece makyajı çıkarak için değildir ve terden arınmak içinde kullanılabilir. Cildi aşındıracak cilt fırçalama ve asit içeren ürünlerden uzak durmalısınız. 

Maskelerin Uzun Süre Yüzde Bekletilmesi

Her yüz maskesi talimatlara göre kullanılmalıdır. Üretici aksini belirtmedikçe maskeyi gece boyunca yüzünüzde bırakmayınız. Bu ciddi cilt problemlerine yol açabilir. Kumaş yüz maskelerini kurumadan önce çıkarmalısınız. Maske kuruduktan sonra ciltteki nemi alabilir. 

Makyajınızı Hergün Mendil ile Temizliyorsanız..

Makyajı mendil ile temizlemek pratik bir yöntem olabilir. Ancak bunların sürekli kullanımı cildi tahrişe neden olabilir. Zor durumda kaldığınız zaman kullanmaya dikkat etmelisiniz. Günlük bakım için özel köpük temizleyiciler ve jeller kullanmalısınız. 

Yorum Yap