Loading

En güzel bahar kokuları

E

Bahar ayı yaklaşırken kendinizi farklı hissedeceğiniz ve sizinle bütünleşecek bahar kokularını sizler için derledik.


1 – Marc Jacobs Daisy Sunshine

Bahar aylarının klasikleşen serisi olarakta bilinen Daisy serisine yeni bir parfüm daha eklendi.Daisy sunshine. Güneşli günlerden ilham alınarak tasarlanan bu yeni kokuda beyaz çilek ve kadife çiçeği aromaları mevcut.


2-Hermes Un Jardin Sur Le Nil

Adeta bir bahar klasiği olarak bilinen  bu seri ilk olarak 2005 yılında piyasaya sürülmüştür. Mango,lotus,tütsü ve firavun inciri ile benzersiz bir atmosfer yaratan bu koku oldukça özel kokular arasında.


3-Tiffany Eau de Parfum Intense

Tiffany Sİgnature koleksiyonunun yrni üyesi olan  bu kokunun sırrı iris.Üst notalarında yeşil mandalina ve pembe biber orta notalarında iris ve amber olan bu koku bahar aylarında sizi farklı kılacak nitelikte bir parfüm.

4-Les Exclusives de Chanel 1957

Chanelin ödüllü kokusu Gabrielle Chanel’in Neiman Marcus ödülünü aldığı 1957 yılına ve 57.caddede yeniden açılan mağazasına ithafen tasarlanan bu koku çiçeksi ve odunsu notları bal ve pudra aromaları ile tam bir bahar  kokusu.

5-Louis Vuitton Le Jour Se Leve

Louis Vuitton’un en yeni koku ailesi Les Colognes üyesi ‘Le Jour Se Leve’ Parfümör Jacques Cavallier Belletrud’ın mandalinayı baş tacı ettiği bir formül. Bulunduğunuz ortamda iz bırakan bu parfüm mandalina, frenk üzümü ve yasemin ile ferahlatıcı bir iz bırakıyor. 

6-Dior Holy Peony

Dior Parfümörü François Demachy, Holy Peony’nin tasarlanma sürecini çekici bir kadın portresi çizmeye benzetiyor. Formülünde şakayık, gül, misk ve amber kırmızı meyveler ile harmanlanıyor. 


Yorum Yap