Loading

Enis Arıkan Kimdir?

Sosyal medyada yaptığı sempatik paylaşımlarla son günlerin en çok konuşulan ismi Enis Arıkan kimdir?

Enis Arıkan 3 Ocak 1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.Çocukluğundan beri sanatla ilgilenen Arıkan dansçı olmayı çok istemiş fakat kilolu olduğu için bu hayalini gerçekleştirememiş.

Lise bittikten sonra Şebnem Bozoklu'nun desteğiyle tiyatroya adım attı. Şebnem Bozuklu ve Ezgi Mola ile sınıf arkadaşıdır.Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı,Tiyatro Bölümü ve Bilgi Üniversitesi,Sahne ve Gösteri Sanatları Performans Bölümü mezunu olan Arıkan, Kürklü Merkür,Hamlet,Kutlama,Altın Ejdarha,Makas Garaj gibi tiyatro oyunlarında yer aldı.

Bir Cips reklamı 'Ali Turca' karekteri ile hayatımıza giren Enis Arıkan Aynalı Tahir dizisi,Aşk ve Ceza,Kurtlar Vadisi Pusu,Genco,Kadın İsterse,Hayat Ağacı,Cesur Hemşire gibi dizilerde yer aldı Şuan ise senaryasonu Gülse Birselin Yazdığı Tony karekterine hayat veriyor. 

Hayvanseverliğiyle de dikkat çeken Arıkan'ın evinde bir kedisi var. Kedi Sahiplendikten sonra çok değiştiğini ifade eden Arıkan Sokaktaki hayvanlar için 'keşke sıcak bir ortamda önünde mamasıyla mutlu yaşayabilseler' dedi.