Loading

Evde saç boyamak isteyenler dikkat!

Saç boyamak önemli ve dikkat gereken bir iştir. Yapılan bir yanlış kötü sonuç almanıza neden olacaktır. Boya seçiminden renk konusuna, sürüş tarzından boya ekipmanlarına kadar önemli noktaları derledik.

BOYA SEÇİMİ

Farklı markaların, çeşitli özellikte birçok saç boyası vardır. Saç deriniz hassas ise içerisinde amonyak gibi zararlıların bulunmamasına dikkat etmenizi öneririz. Saçınızı ilk kez boyayacaksanız mutlaka kolunuzun küçük bir yerinde denemelisiniz ki saç boyasına karşı alerjiniz olup olmadığını rahatlıkla görebilesiniz.

RENK KONUSU

Saçınızı düz bir renge boyayacaksanız işiniz daha kolaydır. Saçınızın renk tonuna uygun olanı seçmelisiniz. Unutmayın saç renginizden daha açık bir ton düşünüyorsanız mutlaka uzman kuaföre giderek uygulama yapmanızı öneririz. Rengin tutması için açıcı kullanılması gerektiğinden evde bu işlemi yapmak tehlikelidir.

BOYAYA HAZIRLIK

Saçınızı boyamadan önce içerisinde bulunan kullanma kılavuzunu mutlaka okumalısınız. Saç boyayacağınız yerin etrafına gazete kağıdı sermenizi öneririz. Boya işleminde yerlere ve duvarlara boya sıçrama durumu olabilir. Kendinizde üzerinize eski bir kıyafet giymeli ve boynunuza poşet bağlamalısınız ki boya bulaşmasın.

UYGULAMA AŞAMASI

Saç boyama işlemine mutlaka diplerden başlamalısınız. En tepeden tarakla ayırarak tip diplere boyayı uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra uçlara da sürerek bir 10 dakika daha bekletip yıkama işlemine geçebilirsiniz. İyice durulamaya özen göstermelisiniz ki saç diplerinizde boya kalıntıları kalmasın.

Yorum Yap