Loading

Güneş kremi kullanmak neden önemlidir?

Güneş kremi aslında yaz kış kullanılması gereken bir üründür fakat, yazın güneş ışınları daha fazla dik geldiğinden daha yüksek koruma faktörlü güneş kremlerine geçiş yapılmalıdır. Güneş kremi kullanmak neden oldukça önemli sizler için derledik.

1. Güneş kremi kullanmanız için en önemli sebeplerden biri cilt kanseri riskidir. Çok fazla güneş ışınına maruz kalan cilt, UV ışınlarını da yaşadığı için riske açık bir hale gelir. Güneş kremi ise cilt ve ışınlar arasında bir bariyer görevi üstlenerek bu olasılığı en aza indirir.

2. Çok fazla güneş ışını cildinizin kurumasına ve kırışmasına sebebiyet verir. Böyle durumlarda erken yaşlanma dediğimiz olay gerçekleşir. Direkt cildinizi UV ışınlarına açmak yerine hem 50 faktör gibi yüksek koruma özellikli, hem de anti-aging bir krem kullanmak daha etkili olacaktır.

3. Güneş ve UV ışınları cildinizde lekelerin oluşmasına yol açar. Benler, lekeler, güneş yanıkları, kızarıklıklar, akneler, kılcal damarların koyulaşması vb. bunlar arasında sayılabilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak için güneş kremini ihmal etmemeniz gerekir.

Yorum Yap