Loading

Hamilelere Tuz ve Şeker Alarmı

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları anne adaylarının gebelik süresince tuz ve şekerden olabildiğince uzak durması gerektiğinin bir kez daha vurgusunu yaptı. Ödemden kaçınmak içinse ayakları havada tutmanın faydalı olduğunu söyledi. Ayağı yüksekte tutmak, tuzsuz ya da tuzlu yemek tüketmek alınacak önlemler arasında. Çoğu hamilenin yaz dönemine denk geldiğini ve bu yüzden çoğu hamilenin ödemle karşılaştığı görülüyor.

Bacaklarda ve vücutta meydana gelen şişlik ve ödemin hamilelerin hareketlerini azalttığına ve günlük yaşamı daha zor hale getirdiği görülüyor.Gebenin tansiyonu normal seyrediyorsa sadece ayak ve ayak bileklerinde bir ödem ve şişlik var ise bunun bi önemi yok. Tansiyon yüksekliğiyle beraber ise mutlaka yakından takip edilmesi ve önlemler alınması gerekiyor. Anne adaylarını ödemden daha az etkilenmesini sağlamak mümkün. Gebelerin tansiyonu düştüğünde tuzlu ayran içmesi doğru bir yöntem değil. 

Pamuk ve keten kıyafetleri tercih etmelisiniz

Yaz aylarında gebelik şikayetlerini azaltmak içinse sıcağa uygun bir biçimde giyinmek. 

Anne adaylarının pamuk ve keten kıyafet tercih etmeleri, öğlen sıcağında dışarı çıkmamaları ve güneşten korunmaları konusunda uzmanlar uyarıyor. 

Yorum Yap