Loading

Hamilelik Yorgunluğunu Azaltın

Uzmanlar hamilelikte yorgunluğun sebepleri ve bu sorundan kurtulmanın tüyolarını açıkladı. Pek çok bayan gebeliğin erken dönemleri içerisinde kendilerini yorgun hissetmektedir.  Erken gebelik döneminde ortaya çıkan yorgunluğun hormonlardaki büyük değişim olduğunu uzmanlar açıkladı. Daha erken uyumak bu dönemde sizler için yararlı olabilmektedir. Gün içinde şekerleme yapmayı alışkanlık olarak kullanabilirsiniz. Çalıştığınız yer de uyuma bölümü gibi bir yer bulunuyorsa gün içerisinde arada dinlenebilirsiniz.

Gebelik döneminde ekstradan 300 kalori gerekebilir. Bu kalori ihtiyacını karşılamak için abur cubur tüketmemeniz gerekir. Meyve sebze ya da yağsız sütten bir araya gelen sağlıklı beslenme düzeni sizi enerjik sunabilir. Ara öğünler içerisinde meyve ya da yoğurt tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bu dönemde ev işlerini azaltabilirsiniz. Ev dışında çalışıyorsanız planlarınızı işlerinizden erken çıkarak yapabilirsiniz. Bu dönemde kendinize bol bol izin vermeniz gerekir. 

Düzenli Egzersiz

Düzenli şekilde uygulanacak olan 20-30 dakikalık aktiviteler sizlere daha enerjik duruma getirmektedir. Yapılacak egzersizler sizlere bu dönemde çok yardımcı olacaktır. Yürüyüş bu dönemde çok faydalı olmaktadır. İlk üç ayı tam olarak atlattıktan sonra daha rahat hale geleceksiniz. Bu zamandan sonra gebeliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Gebeliğin son zamanlarında bulunuyorsanız, bu günleri daha sonraki süreçleri gülümseyerek hatırlayacaksınız. Hamilelik yorgunluğundan kurtulmak için bu yazımızda yer alan tavsiyelerden yararlanabilirsiniz.