Loading

Kadınlar Neden Aldatır?

Eş’de bulunmayan şey nedir, aldatmanın temelini neler hazırlar? Sevgi ve saygı eksikliğimi, cinsel istek ve arzular mı, yoksa yeni heyecanlar ve maceralar yaşamak mı?

Mutlu ve yolunda giden ilişkilerin en büyük korkusu olarak karşımıza çıkar ; aldatmak. Aldatmanın kadını, erkeği olmaz böyle bir konu için ayırım yapmak çokta doğru değil, aslına bakılırsa en çok merak edilen kimin aldattığıdır?

Kadın veya erkekler aşk bittiğinde mi başka bir aşka yelken açarlar yoksa alışkanlıkların üzerine kurulmuş bir aşk mı biter? Günümüzün en çok merak edilen konusudur aslında. Günümüz çiftlerinin en çok karşılaştığı aldatmak, kişiden kişiye göre değişebilir. En çok merak edilen soru ise kadınlar neden aldatır? Sorusuna cevap vereceğiz sizlerle..

Kadınlar aldatmaya daha az meyillidir

Aldatmak, her insanda olabilecek bir özelliktir. Araştırmalara göre kadınlar, toplum baskısı altında kalan, aile yapısına göre evlilikte rol alan ve toplum yargısına maruz kalan kadınlar, erkeklerden daha az aldatırlar. Ancak bu nedenlerden dolayı aldatan kadınların yaptıkları kamuoyuna daha az şekilde yansır. Çünkü kadın erkeğe göre hiç bir değişiklik göstermeksizin olayları ve kendisini daha gizli tutar. Hastalıkları, kişinin eksiklerini bir kenara bırakırsak; kadının aldatmasındaki en büyük etken aslında sevgi, ilgi ve saygı eksikliğidir.Mutsuz bir ilişkide giden mutsuzluklar aslında kadını daha çok yıpratır ve kadın aldatmaya daha meyillidir.Yine araştırmalara göre ise erkekler kadınlardan daha fazla aldatıyor. Ancak toplumsal baskı ve yapılar erkeğe karşı daha şanslı ve toleranslı davranırken kadınların aldatmasına adeta kötü, çirkin ve yargıcı davranıyor. Çoğu zaman erkeklerin aldatması bir övünç haline gelirken, kadınların aldatması ise gizli kalması yönündedir.

Aday’a Dikkat

Ancak araştırmalara göre kadınların aldatma oranı neredeyse erkeklere çok fazla yakın olması. Kadınların aldatma nedenleri arasında ilgi ve güven eksikliği ilk sırada olsada cinsel tatmin için aldatan kadınlarda ön sıralarda gelmektedir.Yapılan bir diğer araştırmaya göre ise kadınların aldatmasının hem ruhen hem fiziken olduğu yönünde, erkeklerin aldatması ise sadece fiziken olduğu yönünde. Kendisine özgüveni yüksek olan karakterlerin aldatma ihtimalinin daha yüksek olduğu söyleniyor.

ALDATAN KADINLAR ANLATIYOR

Kadının aldatmasının altında  yatan nedenler ise şöyle sıralanıyor ; Kadının başta bu evliliğe sıcak bakmaması, baskılardan dolayı istemediği bir evlilik yapması, giderek çoğalan sebeplerin ardında ise ; 

erkeğin bakımsız olduğunu düşünmesi, 

ev hanımıyken çalışma hayatına atıldığında yeni yüzler ve olgun bireyler tanıdığında düşüncelerinin bu yöne sürüklenmesi, 

evliliğin artık bir heyecan katmadığının, 

eşi’nin ilgisizliğini düşünmesi, 

bir hediye bir güzel söz görmemesi, 

eşi tarafından hep aldatıldığı düşüncesi ile intikam alma isteği, 

yeni bir aşk arayışı, 

eşinden eziyet görmesi,

eski sevgilinin yeniden ortaya çıkmaması, 

sosyal medyada çok fazla zaman geçirmesi ve yeni bir aşk arayışının olduğu düşünülmesi aldatan kadınların en büyük sebepleri arasında gösteriliyor.