Ebru Yurtseven

Ebru Yurtseven

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kadınlarda Spor Korkuları

A+A-

Bu ayki konumuz ;
Kadınların spor ile feminen özelliklerinin kaybolduğuna ilişkin korkusu olacak..

Spor kilo vermek amacı ile ya da hayatımızın belli bir döneminde ihtiyaç duyduğunuz bir alan olmamalıdır. Yaşamımızın bir parçasına yerleştirdiğimiz bir alışkanlık biçimine dönüşmelidir. 

Özellikle bunu zihnimizde kabullenerek ve isteyerek spor yapma alışkanlığınıza bir adım atmış olacaksınız.

Günümüzde kadınların spor yaparak çok kaslı ve feminen görünümlerinin kaybolduğu bir vücut yapısına sahip olacakları yorumunun kaynağı ise sporu yaşam tarzı haline getirmiş olmalarıdır. 

Profesyonel anlamda spor yapan bireylerin, spor branşına uygun fiziksel özelliklerinin olduğunu biliyoruz. Örgün bir maratoncu çok ince ve uzun kas yapısına sahip olduğu gibi bir 100 metreci, daha yüksek bir kas yapısına sahiptir. Gülle atan bireylerinde fiziksel yapılarının diğer sporculara göre daha iri olduklarını biliyoruz. 
Profesyonel sporcuları değerlendirmemiz dışında tutarsak, haftanın 4 günü yaptığınız antreman sizin fiziksel özelliklerinizi de estetik görmeyeceğiniz bir görünüm almanıza sebep olamaz. Tam tersi daha zinde ve sağlıklı bir görüntüye kavuşursunuz.
 
Hedefinize uygun olacak doğru antreman metodu ile düzenli olarak uyguladığınız antremanlarınız cardiovas ile sisteminizi olumlu yönde etkiler; bağışıklık sisteminiz güçlenir ve fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olur.
 

Bu yazı toplam 71 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar