Loading

Kahve Meme Kanserinden Koruyor

Kahvenin yüksek kilodan koruma özelliği bulunmasından dolayı meme kanserinden koruyucu özellik taşıyabileceğini söyledi. 

Meme kanserinin her 8 kadından birinde görüldüğünün altına çizen uzman doktorlar, en çok risk altında bulunanları ise şöyle vurguladı; menapoza geç girmiş, adet görmüş, menapozdan sonra hormon kullanmış, uzun süre doğum kontrol hapı kullanmış, ayrıca yüksek miktarda kadınlar olduğunu vurguladı. 

Meme kanseri kadınlarda en çok görülen kanser türlerinden birisidir. Erkeklerde nadiren gözükse de en çok risk altında olan meme kanseri grubu yukarıda belirtilenler arasında. Tabiki sağlıklı az ve sık beslenme ile her konuda olduğu gibi yine düşük yağ içerikli besinler tercih etmeli, yine şeker oranı yüksek besinler tercih etmemeliyiz. 

Bunun yanı sıra bazı besinler, kansere karşı önleyici besinler olarak öne çıkıyor. Bunların arasından en çok göze  çarpanlar ise fitoöstrojenlerdir. Soya içeren ürünler, veya keten tohumu içeren ürünler en çok tartışmaya neden olan ürünler arasında. Soyada bulunan fitoöstrojen izoflavon şeklinde bulunuyor ve vücuda girdikten sonra davranan bitkisel bir maddedir. 

Östrojen gibi davrandığı için vücuda girdikten sonra menapozdan sonraki kadınlarda koruyucu nitelik taşıyor olabilir. Hastalık nüksettikten sonra bu besinleri kullanmak için doktorunuza başvurmak faydalı olacaktır. 

Kahvenin Korucuyucu Özelliği Olabilir

Kahvenin meme kanserinden koruyucu özelliğide bulunuyor. Kahvenin insülin direncini iyileştirici bir özelliği var. Yüksek kilodan bizi koruyacağı gibi meme kanserindende koruyucu özelliği taşıyabilir. Meme kanserinin yüksek riski taşıdığı kadınlar ise yüksek kilolu kadınlar. Yağ ağırlığını kilo altına almak oldukça önemli. Mutlaka fiziksel aktivitelere önem vermeli bol bol su tüketmeliyiz. Bunları yaptığımız zaman vücudumuzdaki taksit etkiyi azaltmış oluruz. 

Yorum Yap