Loading

Kalp İçin Düşük Bütçeli Beslenme Önerisi

Çeşit olarak zengin besinler tüketmeniz gerektiğini belirten uzmanlar kalp sağlığı düşün ekonomik olarak beslenilmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Dünya genelinde milyonlarca kalp hastası yer alıyor. Hareketsiz hayat sürdürülmesi kalp hastalığına davetiye çıkarır. İnsanlar spor veya sigarayı bırakarak kalp problemlerini önleyebilmektedir. Uzmanlar hareketsiz hayat ve kötü beslenme problemlerini sona erdirmenin bizim elimizde olduğun açıkladı. 

Genetik olarak aktarılan kalp hastalıkları da yer almaktadır. Ancak kalp sorununa genel olarak hayat standartları neden olmaktadır. Kötü beslenme nedeniyle kalp damar hastalıkları er ya da geç ortaya çıkabilir. Bu risk faktörlerini ortadan kaldırmak için hemen yaşam şeklimizi değiştirmemiz gerekmektedir.

Önleminizi Alın

Hareketsiz hayatın yanında bir sağlıksız beslenme eklendiği zaman insanlar üzerinden kronik hastalıklarla uğraşabilmektedir. Sağlıklı beslenme ve hareketli bir hayat sürdürme bu tür hastalıklara karşı çıkmanızı sağlamaktadır. Bu uygulamalar ayrıca kalp damar problemlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ülkemizin mutfağı son derece sağlıklı besinlerden bir araya gelmektedir. Özellikle zeytinyağlı yiyecekler çok daha sağlıklı bir hayat sürdürmemize yardımcı olmaktadır. Bu avantajı kullanarak bizlerde sağlıklı hayatın kapısını açabiliriz. 45 yaşını geçtikten sonra boyu kalp yetersizliği ihtimalleri %20 olarak tahmin ediliyor. Toplumda görülme sıklığına bakıldığı zaman bu oranın yetişkinlerde az olduğu görülüyor.