Loading

Kalplerimizi Çalacak Tarif; Kalpli Brownie

Hazırlanışı;
 İlk olarak çırpma kabına un ve kabartma tozu dışında, diğer tüm malzemelerimizi alıyoruz. Ortalama 7 dakika kadar mikserle iyice çırpıyoruz. Karışımdan 1 su bardağı kadarını daha sonradan pişen kekin üzerine dökmek için ayırıyoruz.

Kalan karışımın üzerine un ve kabartma tozunu ekleyerek 5 dakika kadar daha çırpıyoruz. Sonrasında karışımı kalp şeklinde kalıplarımıza döküyoruz. Tabii kalıplarımızın hepsinin önceden yağlanmış olması gerekmekte. Tüm bu hazırlıklar öncesinde fırınımızı yaklaşık 20 dakika boyunca 170 derecede ısıtmış olmalıyız. 20 dakika sonrasında kek kalıplarını 170 derece fırında 30-35 dakika kadar pişiriyoruz. Keklerimiz piştikten sonra henüz sıcakken bir çatal yardımıyla keki birkaç yerinden deliyoruz ve harç aşamasında kenara ayırdığımız karışımı döküyoruz.

Süsleme aşamasında ise 2 paket çikolatayı bir kap içerisinde ezdikten sonra çikolatayı eritiyoruz. Kek soğuduktan sonra sosumuzu üstüne döküp afiyetle mideye indiriyoruz. İsteğe göre çeşitli süslemeler yapabilirsiniz, biz süslemek için sabır edemedik ?
     Kalpleri fethetmeye geliyor
Görüntüsü bile midede kelebekler uçuşmasına sebep olurken, yemesini hayal bile edemiyoruz.

Malzemeler;
-3 yumurta
-1,5 su bardağı şeker
-2 su bardağı süt
-2 su bardağı un
-1 paket kakao
-1 paket kabartma tozu
-1 su bardağı sıvı yağ
-2 paket çikolata