Loading

Kamp ve Doğa Hayatında Vazgeçilmezler

Evet, belki herkesin hayali ama; kamp ve doğa hayatı severler için yaşamın gerçekleri.

Kamp ve doğa hayatı yaşayanlar için vazgeçilmezler neler?

En Doğal Yaşam Alanı

Onlar için yaşam alanının kusursuzluğu doğallığında gizli. İnternetten, telefondan uzak yeşil rengine doyuran manzaralarda yaşamak onlara zevk veriyor. Yaşadığınız hissetmek, bir ağacın kovuğuna yaslandığında gördüğün manzaradan ibaret oluyor.

Ateşte Pişen Yemekler

En önemli vazgeçilmez, sanırım ateşte pişen yemekler. Mevsimine göre hafif bir esintinin içinde de sıcacık bir yemek yenebilir, buz gibi bir havada elinize değen sıcacık ekmek de içinizi ısıtabilir. Kamp hayatı için tüm bunlar bir zorluk değil, adeta hayatın tadı. Sıcacık bir çay bile ateşte pişip, yeşil dalların arasında içildiğinde çok farklı.

Rengarenk Çadırlar

Gittiğimiz yerde bugün nerede kalırız derdi yok. Neden mi? Kamp hayatı yaşayanların doğada her yer evi. Onlar evlerini sırtlarında taşıyor. Küçük bir çadır, onların hayatlarını istedikleri keyifte devam ettirmesi için yeterli oluyor.

Bir çadır

Bir uyku tulumu 

Ve bir el feneri… 

İşte, tamam. Kamp ve doğa hayatında vazgeçilmezler. Sırt çantasını kapan macera tutkunları, doğanın içinde kendini bulduğunda aslında bol huzurun tadını çıkarmaya başlıyor. Tadını alan, sanırım bir daha doğadan kopamıyor. Doğada yaşayın, doğayı koruyun…