Loading

Kara Listeye Eklenen Güzellik Ürünleri

EL VE VÜCUT LOSYONU

Genelde Dermatologlar losyon yerine krem tercih ederler. Kremler cilde nüfuz eder ve ciltte nem kaybını önleyen bir engel oluşturur, losyonlar ise olmaz. Losyonlar genellikle daha yüksek bir su içeriğine sahiptir. Losyon, aşırı derecede kuru olmayan ciltte veya cilt üzerinde yapışkan, yağlı bir his olması tercih edilmediğinde iyidir.

AKTİF KARBONLU MASKELER

Uzmanlar genelde bu popüler ürünü tavsiye etmiyor . Uzmanlar bu tür maskelerin sadece acı verici olmadıklarını, aynı zamanda cilt yapısına da zarar verdiklerini iddia ediyorlar. Bu maskenin bileşenleri çok agresif olduğu için cilt hücrelerini tahrip ediyor.

GÜNEŞ KORUYUCU SPREY

Uzmanlar güneş koruyucu spreyin kullanıcı dostu olduğu konusunda hem fikir. Fakat kişisel kullanım için krem kullanılmasını tavsiye ediyorlar. Çünkü, spreyin kalın bir tabakada uygulanması imkansızdır. Ayrıca, püskürtüldüğünde, bu ürün cilde ulaşmadan önce aktif bileşenlerini kısmen kaybeder. 

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı ev kullanımı için çok popülerdir. Ancak yüz bakımı tavsiye edilmiyor. Hindistan cevizi yağı cildi yağlandırır, gözenekleri tıkar ve sonuç olarak akne ve pigmentasyona neden olur.

AYAK MASKESİ

Uzmanlar nemlendirici ve besleyici ayak maskelerinin kullanılmasını önermezler. Kremler kolayca aynı etkiye sahip olabilirler. Yani, ayak maskeleri işe yaramıyor ve kullanıma çok uygun değiller.