Loading

Karın Yağlarınızdan Kurtulamamanızın Nedeni

Karın yağlarınızdan kurtulmanız yalnızca fiziksel görünümünüzü değiştirmez, sağlıklı bir bedene sahip olmanızıda sağlar. Karın bölgesinde biriken yüksek miktarda yağ, diyabet, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıklarının önlenmese yardımcı olabilir. Bazen istediğimiz görüntüye kavuşmak bu kadar da kolay olamayabilir. Her türlü çabaya rağmen istediğiniz etkiyi alamıyorsanız eğer gizli sebepleri olabilir. 

Karnınızdaki Yağ Tipini Bilmiyor musunuz?

Eğer herseyini deniyor karnınızdaki yağdan kurtulamıyorsanız en büyük nedeni yanlış şekilde kilo verme yöntemini kullanıyor olmanızdır. Göbek tipinizi belirlemek kilo kaybınızı planlamak ile orantılıdır.

Kilo Takıntısı

Sürekli tartılma alışkanlığından vazgeçmelisiniz. Kilo takıntısı kilo verme sürecinizi etkileyebilir. Rakamlar tahmin ettiğinizden farklı olursa kendinizi yargılama süreci ağırlaşır. Üzerinizde baskı oluşturmaya, olumsuz düşüncelere neden olup ruh sağlığınızı etkileyebilir. 

Çeşitlilik Olmadan Antreman Yapmak

Egzersiz yağlardan kurtulmak için harika bir yoldur. Egzersiz vücudu etkileyen en önemli etkenler arasında. Bu nedenle sadece kardiyo veya germe tercih etmelisiniz. Yoğun egzersizler, yüzme ve dövüş sanatları deneyebilirsiniz. 

Stresli Olmak

Stres tüm vücut için ve kilo için olumsuz nedenler arasında. Stres, antreman sırasında diyetinizi ve fiziksel durumunuzu etkiler. Size zarar verdiğini düşündüğünüz alışkanlıklardan vazgeçmelisiniz.

Yorum Yap