Loading

Kilo Vermek İçin Muhteşem Sırlar

Elma Sirkesi

Doygunluk hissi veren gıdalar arasında olan elma sirkesi zayıflamak için doğal yöntemler arasında yerini koruyor. Birçok ünlü isim yaptıkları diyete bu detayı eklemeyi ihmal etmiyor. Vücudun şeker oranını dengeleyen elma sirkesi, yemeklerde daha az yemenize ve sindirmenize yardımcı oluyor. Kan şekerini eşitleyen elma sirkesini yatmadan önce bir su bardağı suyun içerisine bir tatlı kaşığı ekleyip içerseniz kan şekerinizi stabil hale getirmiş olursunuz.

Zencefil

Yağ akımını hızlandırmak için zencefil doğal yöntemler arasında doğru bir seçimdir. Vücut ısısını yükseltir ve dolaşımı hızlandırır. Vücutta yarattığı etki ile sindirimi kalori yakacak şekilde güçlendirir. Sindiriminizi güçlendirmek istiyorsanız zencefil çayını tüketebilir ya da bir tatlı kaşığı ilave edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Metabolizmayı hızlandırmasının yanı sıra depolanmış yağların akımını hızlandırır. Yemek yaparken yemeklerinizde normal yağ yerine hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz. Ya da kahvenize bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. Böylece vücuttaki yağ akımına destek olabilirsiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal vücutta termojenik etki yaratır. Böylece metabolizmayı hızlandırarak yağ akımını hızlandırır. Günlük tüketiminizde çorbalarınızın içerisine bir tatlı kaşığı ilave edebilirsiniz.

Keten Tohumu

Yemek menünüze mutlaka dahil edebileceğiniz besinlerden keten tohumu.Metabolizmayı hızlandırmasıyla, bağırsak hareketlerini güçlendirmesiyle ve en önemlisi tokluk hissi vermesiyle sizi bir sonraki menünüze kadar sağlıklı bir şekilde dengeleyecektir. Yediğiniz besinlere dahil ederek tüketim sağlayabilirsiniz.

Chia

Muhteşem bir lif kaynağı olan chia, günlük tüketmeniz gereken  lif miktarının %40’ını karşılamaktadır. Lif kaynağı olmasının yanı sıra kilo vermenizi sağlayacak proteinle doludur. Kahvaltılarınıza chia tohumu ile başlayarak kendinizi zinde hissedebilirsiniz.