Loading

Kış Mevsiminde Tatmadan Olmaz Dedirten Yemekler

Kışın Vazgeçilmez Lezzetleri

Meşhur olan yemekleri yemeden dönmek istemediğiniz iller var. Peki, kış mevsimi bizi bırakıp gitmeden önce keyifle yiyeceğimiz yemekler neler? Kış aylarında mutlaka tatmanız gereken yemekler veriliyor. 

İşte, kışın tatmadan olmaz dedirten yemekler…

Soğanın Etle Dansı

Soğan ve et dendiğinde akla ne geliyor? Soğan kebabı…  Söylüyoruz, soğanın et ile eşsiz buluşmasını soğan kebabı ile tadacaksınız. Diğer lezzetler ile harmanlanacak olan et, Gaziantep yöresine ait. En lezzetlisini elbette Antep’te yiyeceksiniz. Gurme lezzetler ile sizlere ulaştırılan tarifler kışın yapılacak yemekler yapmanızı kolaylaştırıyor.

Bilen Bilir, Madımak Tam Bir Kış Lezzeti

Sivas yöresinden bir lezzet dendiğinde, madımak ilk akla gelenler arasında. Çorak otlarda yetişen ve lezzeti ile tadı damaklarda bırakan madımak, kış ayları için son derece sağlıklı bir besin. Hem sağlıklı hem de lezzetli yiyecekler yemek isteyenler, tam bir kış lezzeti olan madımağın tadına bakmadan kış mevsimini geçirmesin.

Malatya’dan Lezzetli Kokular Geliyor

Kış mevsimini doyasıya yaşayan illerimizden olan Malatya, kış yemekleri için meşhur köftesini hatırlatıyor. Sıkma köfte… Kış ayları için sağlıklı ve hafif bir lezzet olan sıkma köfte, sebze odaklıdır ve son derece doyurucudur.

Lezzetli kış ayları sizleri bekliyor…