Loading

Kuaförünüzün Size Söylemediği O Sır!

Tüm kadınların güzel ve parlak bir saça sahip olmak istedikleri herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu önerileri ise saç uzmanlarından daha önce duymadığınıza emin olabilirsiniz. Bakın işte o sır…

Kuaförünüze Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz Tarzı Gösterin

Kuaförünüzü ziyaret etmeden önce, stilistler sevdiğiniz saç kesimlerinin sadece fotoğrafını değil, sahip olmak istemediğiniz saçında fotoğrafını bulmayı öneriyorlar. Saç stilinize her durumda saçınıza ne yapması gerektiği konusundada sizi yönlendirme yapacaktır. Saç rengi önerileriniz içinde geçerlidir. Aynı yüz hatlarınıza yakın olan fotoğraflarıda göstermeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır. 

Saçlarınızı Kesiminizi Hafta Sonuna Saklamayın..

Hafta sonu randevunuzun olmadığından emin olun. Genelde tüm kuaförlerin en yoğun olduğu bu günde size fazla zaman ayıramadıkları için saçlarınızı riske atmış olabilirsiniz. Hafta içi bir gün sizin için en ideal gün olabilir.

Saçınızı Doğru Yıkayın..

Saçlarınızı iki kez yıkamanız önerilir. İlk yıkama sırasında saçtaki kirleri ve saç yağını temizlersiniz. İkinci yıkamada ise şampuanın etkilerinden ve faydalarından yararlanırsınız. Ancak ikinci yıkama sırasında şampuanınızın miktarını azaltabilirsiniz.

Saçlarınızı Yıkamadan Önce Krem veya Yağ Kullanın

Eğer saçlarınızın uçları çok kuru ise yıkamadan önce üzerine bir miktar krem veya yağ sürün. Sonrasında saç yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sonra ılık su ile durulayın. Uyguladığınız bu işlemler saçlarınızın uçlarında agresif bir etkisi olmadığını gösterecektir. 

1 – 2 denemede hayalimizdeki saçlara kavuşacağımıza inanırız. Ancak uygulamaların etkisi 3. İşlemden sonra etkisini göstermeye başlar. Bu nedenle sabırlı olmalısınız. Saç stilinize zaman ayırın. 

Kuru Şampuan Özelliklerininden Yararlanın

KUllanımı günden güne yaygınlaşan kuru şampuan, saç şekillendirmek içinde kullanılabilir. Saçlarınızın dalgalı olmasını istediğiniz bölgeye yıkamak yerine kuru şampuan uygulayabilirsiniz. Hem saçınızın parlaklığını korumuş olursunuz hemde saçlarınız tertemiz kalır.

Tuz Masajı Yapın

Saç derisine yapılan tuzlu masaj en etkili yöntemlerden birisi. Saçınızı ılık su ile birazcık ıslatın, kuru havlu ile silin ve saç derinizi deniz tuzu ile kapatın. 10 dakika boyunca saçınıza hafifçe masaj yapın ve saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. Saçlarınızı normalse bu masajı haftada birmez, kuru saçlarınız var ise bunu haftada 2 defadan fazla yapmayınız. 

Abartılı İşlemlere Fazla Güvenmeyin

Keratin bakımı güzellik salonlarının tavsiye ettiği pahalı bir işlemdir. Müşterilere işlem sırasında keratin ve amino asitlerin saçın içine tamamen girdiğini ve geri getirdiğini söylerler. Keratin saçın yüzeyine yapışır ve etkisi birkaç ay sürer. Keratin bakımı ise tamamen güvenli olan bir bakım değildir. 

Hangi Hizmetlerin Paraya Değer Olduğunu Öğrenin

Saç tellerinizin kalınlaşmasını ve gürleşmesini vaat eden sıcak makas yöntemi tüm sorunların giderilmesine yardımcı olmaz. Sorun saçın ucunda değil ortasındada olabilir. Aynı sonuç makaslarlada elde edilebilir. 

Yorum Yap