Loading

Kusursuz Kaşlara İlerleyen Yol

Son birkaç yıldır doğal ve kalın kaşlar oldukça moda. Ama doğuştan kalın kaşlı değilseniz modaya ayak uyduramazsınız diye bir kural yok. 

Yapmanız gereken ilk adım kaşlarınızın yeteri kadar kalın olup olmadığına karar vermek. Eğer kaşlarınız yeteri kadar kalın değilse eğer üzülmeyin. Birkaçbasit adımla daha bakımlı ve sağlıklı kaşlar uzatmak sizin elinizde. Her gece yatağa gitmeden önce hintyağı, zeytinyağı veya badem yağı ile kaşlarınıza 3-5 dakika masaj uygulayarak gözle görülür bir değişim yaratabilirsiniz. Doğal ve sağlıklı kaşlara kavuşmanın bir diğer yolu da beslenme alışkanlıklarını değiştirmekten geçiyor. Başta somon olmak üzere balıklar, kuru yemişler, kuru üzüm, ve soya ürünleri tüketmek kıl foliküllerinin uyarılmasına, dolayısıyla kaşların ve saçların uzamasına sebep oluyor. 

Yüz şeklinize göre uygun kaş şeklini bulun.

Eğer yüzünüz yuvarlaksa, elinizden geldiğince yüksek bir kemer görünümü yaratmaya çalışın. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa, yuvarlak olan bir kaş tercih etmek, yüzünüzü daha yuvarlak gösterecektir. Köşeli yüz hatlarına sahipseniz, kıvrımlı bir kaş tercih edebilirsiniz. Kıvrımın açısını yumuşak veya daha sert yapmakta mümkün. 

Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz, alçak kemerli ve yuvarlak kaş biçiminden şaşmayın. Bu biçim doğal görünüm sunacaktır. Ancak, kısa olan yüzünüze çok fazla uzunluk ekleyecek olan yüksek kemerden kaçınmalısınız. 

Yüzünüz oval hatlara sahipse, düz yumuşak ve kenarlı bir kaş tercih etmelisiniz. Bu biçimde kaş çizgisi hafifçe yukarı gitmeli sonra nazikçe aşağı doğru inmelidir. Kaşınızı şekillendirirken bakmanız gereken üç nokta için kurşun kalem yöntemini kullanabilirsiniz. Kurşun kalemin ucu kaşınıza koyup burnunuza paralel olarak yerleştirin. Bu nokta ise kaşınızın başlangıcı. Sonra, kalemi gözbebeğinize çapraz gelecek şekilde hareket ettirin. Kalemin ucu, yapacağınız kemerin üst sınırını belirler. Kalemin sapı burnunuzun ucuna gelene kadar harekete devam edin. Bu nokta ise kaşınızın bitiş noktası olacak. 

Yorum Yap