Loading

Makyajsızda Güzel Görünebilirsiniz!

Bunun için günlük bakım rutinlerinize küçük dokunuşlarla numara eklemek. Para vermeden ve evde uygulayabileceğiniz bakım önerilerini sizler için topladık.

Cildinizin Rengini Eşitleyin

Cildinizin sağlıklı ve parlak gözükmesi için papatya çayı kullanın. Bir çorba kaşığı papatyayı sıcak suya bırakın ve soğumasını bekleyin. Sonunda ise bir çay kaşığı bal ekleyin. Düzenli olarak iki hafta boyunca kahvaltıdan önce küçük yudumlarla için.

Kirpiklerinizin Dolgun Gözükmesi İçin

Dolgun ve sık kirpiklere sahip olmak için düzenli bakım yapmanız şart. Bunun için fazla bir para harcamadan evde kendiniz karışımlardan yağ hazırlayabilirsiniz. Bunun için eşit miktarda badem, hint, susam ve e vitamini ekleyin. Bir kavanozda iyice karıştırın. Hazır olduğunda kuru kirpiklere uygulayın ve bir gece boyunca ekleyin. İki hafta boyunca aynı şekilde devam edin. İki hafta sonunda değişimi farkedeceksiniz.

Kırılgan Saçlardan ve Ayrılmış Kırık Saçlardan Kurtulmak İçin

Saçınızın tüm kırıklıklara karşı yapmanız gereken düzenli saç maskeleridir. Yumurtanın sarısını ve yarım bardak doğal yoğurdu iyice çırpın. Bir çorba kaşığı hint yağı ekleyin içerisine. Malzemeleri iyice karıştırın. Karışımlar hazır olduktan sonra maskeyi 1 saat bekletin ve saçınızı yıkayıp güzelce durulayın.

Ellerinizin Yumuşaklığı İçin

Ellerinizi yumuşacık yapmak için ve ona karşı gelen sirke ile karıştırın. İki hafta boyunca yatmadan önce uygulayın.

Pürüzsüz ve Parlak Saçlar İçin 

Soyulmuş bir muz kabuğu alın. Zeytinyağı koyup bir karıştırıca beraber karıştırın. Malzemeleri çırpın. İki çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı yoğurt ilave edin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. 30 dakika sonra maskeyi iyice yıkayın. Düzenli olarak kullandığınızda etkisini göreceksiniz.

Tırnakların Güçlendirilmesi ve Beyazlaması İçin

Tırnaklarınızın sağlıklı ve bakımlı gözükmesi için parmaklarınızı limon suyu ile yıkamak. Limon suyunun içinde tırnaklarınızı 15 dakika bekletin.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin

Etkisiz kimyasal, çocuk kullanımına uygun olan bir yapıştırıcı ile (tutkal) aktif karbonu karıştırın. Karışımı siyah noktanın yoğun olduğu bölgelere uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ve maskeyi soyarak çıkartın.

Parlak ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Karışım

Şeker ve domates ile etkili bir peeling hazırlayabilirsiniz. Ölü cilt hücrelerini temizler ve cilde parlaklık kazandırır. Domatesi dilimleyin üzerine biraz şeker serpin ve cildinizi ovarak cildinizde yedirin. 10 dakika beklettikten sonra su ile temizleyin. Düzenli olarak haftada 3-4 kez tekrarlayın.