Loading

Meğer Öyle Kullanılmıyormuş!

Güzellik rutinlerinin hepsinin doğru uygulandığınımı düşünüyorsunuz? Kullandığınız ürünleri tekrar gözden geçirmek faydalı olabilir. En çok kullandığımız ürünlerden birkaçını aslında yanlış kullanıyormuşuz! 

İşte farkında olmadan yaptığımız güzellik hataları..

Saçlarınızı Sıcak Su İle Durulamayınız

Zor bir günün ardından sıcak bir duş sizi rahatlatıp iyi gelebilir ancak sıcaklık ayarını tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir.. Saç uzmanı Andrew Barton, saçlarınızı ve saç derinizi her zaman ılık su ile durulamayı öneriyor. Sıcak su, kafa derisindeki yağ bezelerini daha fazla yağ üretmesi için uyarıyor. Sık sık ve sıcak su ile yıkanıp durulanan saçlar mat bir görünüm elde edebiliyor.

Rimeli Tüpe Arka Arkaya Sokmak

Maskaranız çok çabuk kuruyor olabilir. Eğer öyleyse, onu daha uzun süre dayandırmanın sırrı kirpiklerinize nasıl uyguladığınızla doğru orantılıdır. En sık yaptığımız hatalar arasında rimeli, tüpe arka arkaya sokup çıkarmak. İstenmeyen hava rimel içerisine girdiği için rimelinizin daha hızlı kurumasına neden oluyor.

Saçlarınız İçin Yağ

Saç yağları hasar görmüş ve yıpranmış saçlarınıza oldukça iyi gelebilir. Ancak kurutma makinesi veya düzleştiriciden önce uygulamak saçlarınızı daha da yıpratabilir. Saç uzmanı Andrew şöyle bahşediyor: “Saç yağları zayıf noktalarından emerek saçların olduğundan daha iyi durumda olmasını sağlıyor. Saç aletlerini kullanmadan önce bir ısı koruyucusu kullanmak sizin için iyi olabilir.

Bronzlaştırıcı Kontur Amacıyla Kullanılmamalıdır

Kontur, yüz hatlarını ortaya çıkarma istediğimiz hatları belirginleştirmede önemli rol oynar. Konturünüzün inandırıcı olmasını istiyor iseniz mat bir toz veya krem kullanmak gerekebilir. Işığı yansıtan parçacıklara sahip olan bronzlaştırıcılar, parlayan bir yansıma oluşturmak için kemikleriniz ve burnunuz üzerinde kullanılmalıdır. Doğru kullanılan bu yöntemler yüzünüzü olduğundan daha zayıf ve zarif gösterecektir. 

Göz Kremleri Göz Kapağı Üzerine Uygulanmamalıdır

Göz çevresi cildin hassas olduğu nadir noktalardan bir tanesi. Narin olan göz kapaklarına krem uygularken oldukça dikkatli olmamız gerekebilir. Göz kremini sadece göz altınıza uyguladığınızdan emin olun. Göz kapağına uygulamak kabartı bir görünüm yaratabilir.

Makyaj Süngerinin Doğru Kullanımı

Yumurta şeklindeki makyaj süngerleri ile makyajınız bir tık kolaylaşabilir. O zaman bir numarayı kaçırıyor olabilirsiniz. Güzellik uzmanları süngerleri kullanmanın nemli veya ıslak kullanımının doğru olduğunu söylüyor. En sık yapılan hatalar arasında ise süngeri kuru kullanmak. Süngerinizi kuru kullanmanız yüzünüzde çizgiler oluşmasına neden olabilir. 

Yorum Yap