Loading

Mutfakta Atılan Gıdalara Son

Tasarruf, israfın önlenmesi… Son zamanda sıkça duyduğumuz cümleler. Mutfakta atılan gıdalar son verip, siz de lezzetli yemekler yapabilirsiniz.

Mutfak Atıklarında Çözüm Nedir?

Mutfakta yapılan yemeklerin sonrasında mutfakta atılan gıdalara son veriyoruz. Nasıl mı? Az atık oluşturmak ilk hedefimiz, oluşanları ayrı ayrı biriktirmek ve toplamak ise ikinci hedefimiz. Toplananları geri kazanım yapmak ise mutfaktaki asıl olan hedefimiz.

Atıkları toplayın

Atıkları sınıflandırın

Atıkların kullanılmasını sağlayın.

Yapmamanız gereken çok basit. Mutfakta tasarruf ve çevre koruma, sizin elinizde…

Atık Oluşum Nedenlerine Göre Önlem Almak

Felsefemiz belli. Atık oluşum nedenlerini gözden geçirip atık oluşumunu en aza indiriyoruz. Peki, mutfak atıklarına çözüm nasıl olacak? Atık kullanımının değerlendirilmesi, avantaja dönüştürülmesi sayesinde, mutfağınızda devrim yaratacaksınız.

Peki, ne gibi faydaları olacak?

  • Verimliliğin artması hem kullandığınız gıdalarda hem de ortam kapsamında olacak. Maksimum oradan verimlilik olacağını bilmelisiniz.
  • Maliyet azalacak? Nasıl mı? Büyük ölçüde israfın önüne geçilmesi, mutfak için ihtiyaç duyduğunuz ürünlerde de maliyetin azalması ile sonuçlanacak.
  • Çevre koruma bilincinin evinizdeki en küçük alandan başlaması, sonrasında çok daha büyük etkilere yol açar. Bu kapsamda çevre koruma bilincinin evrensel anlamda bir fayda sağlayacak olduğunu bilmelisiniz.

Atıkların saklanması ve korunması sağlayacağınız fayda, sadece mutfağınız ile sınırlı kalmıyor.  Atık oluşumunun sebeplerinin gözden geçirilip, minilimize edilmesi felsefesi kapsamında hareket edilmesi önemlidir.