Loading

Ocak Ayının Trend Rotaları

Şahinkaya Kanyonu : Uçmak İsteyenlere!

Samsun’a bağlı Vezirköprü ilçesinde bulunan kanyon, Türkiye’nin en büyük 2. Kanyonu.. Ancak bu doğa güzelliği halen istediği üne ulaşabilmiş değil. Son dönemlerde yapılan festivallerle adını yeni yeni duyurmaya başladı. Doğa harikası olan kanyon görenleri büyülüyor. Uzunluğu tam 2,5 kilometre. Dik kayaların suya olan mesafesi ise 324 metre. Denize inip gezdiğinizde ise kendinizi küçük bir nokta gibi hissediyorsunuz.

Baktığınız an sizi büyüleyen doğa harikası , yıllardır süregelen bir oluşumun eseri. Dağlar ve bu dağlardaki kayalar akarsuların aşındırması sonucu oluşturmuş. 

Ocak Ayının Trend Rotaları 2
Park City, UtahPark City’de kar vakti! Salt Lake City’den sadece 32 mil uzaklıkta olan Park City’de aklınıza gelebilecek olan kış aktivetilerini yapmanız mümkün.Dağ yollarında kızak köpekleri ile yapacağınız turlar ile tatilinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kış mevsimini bu eşsiz manzarada tadabilirsiniz.
Ocak Ayının Trend Rotaları 3
Aruba Güney Karayip yer Aruba, Venezuela kıyılarından yaklaşık 15 mil uzaklıktadır. Curacao ve Hint Maarten adaları ile birlikte Hollanda Krallığı’nın bir parçasıdır. Soğuk havalardan kaçmak isteyen için muhteşem bir rota olan Aruba, canlı atmosferi ile tatil severleri bekliyor.
Ocak Ayının Trend Rotaları 4
Cortina d’Ampezzo, İtalyaDünyanın en güzel kayak merkezleri arasında gösterilen Cortina, her kesime ve her bütçeye uygun otel tesisleriyle kış severlerin evdiği rotalar arasında. Roma dönemine ait olan antik kent olan Cortina, aynı zamanda 1. Dünya savaşına sahne olan bölgelerden biridir. Açık Hava Savaş Müzesi tarihine tanıklık edebilirsiniz. Buz pateni sahası ise tüm yıl boyunca halka açık.
Ocak Ayının Trend Rotaları 5
Guanacasate Bölgesi, Kosta RikaKosta Rika’nın sıcak ve güneşli bölgesi Guanacastle, sörf yapmak isteyenler için ideal rotalardan. Tatil bölgesi yüzmek, sörf yapmak, şnorkelle dalmak için harika bir noktadır. Aralık ayından itibaren kuzeyden gelen balinalar Kosta Rika’nın ılık bölgelerine göç ederler. Milli alan olarak UNESCO dünya listesinde yer almaktadır. 
Ocak Ayının Trend Rotaları 6
Jose İgnacio, UruguayPartileriyle ünlü Jose Ignacio’da eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Yılın diğer zamanlarda sessizliğe bürünen kasaba, Ocak ayından itibaren eğlenmek için dünyanın dört bir yanından gelen turistlere kapılarını açıyor. Eğlenmek için ise alternatifleri oldukça fazla.
Ocak Ayının Trend Rotaları 7
Kauai, HawaiiŞelalelere, tropik ormanlara, nehirlere ve gür yeşilliklere ev sahipliği yapan Hawaii’nin kuzeyindeki adadır. Ada küçük olsa da iklimine göre değişiklik gösteren farklı bölgeleri var. Ucu görünmeyen bu sahillerde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Kaynak: ocak ayı’nın trend rotaları

Yorum Yap