Loading

Profesyonel Makyajda Bunlara Dikkat!

Güzel görünmek herşeyden önce kişinin önce kendisini iyi hissetmesi için temel neden. Estetik olarak değil, psikolojik olarak da kişinin yaşamını şekilleyen bir olgu. Makyaj ise her çağda farklı bir tanımı olan güzellik kavramının temel taşından birisi. Günümüzde makyaj deyince sadece makyaj malzemesi değil, kalıcı makyaj uygulamaları, profesyonel makyaj, kıl tekniği ile kaş, protez tırnak gibi pek çok uygulama akıllara geliyor. 

Makyaj Nedir?

Profesyonel uzmanlar tarafından yapılan ve birtakım kurallar çerçevesinde yapılan makyajdır. Makyaj uzmanları birtakım kurallar çerçevesinde profesyonel makyaj malzemeleri ve profesyonel makyaj teknikleri kullanarak yüzünüzü bir kediye de benzetebilirler Marilyn Monroe’ya da. Profesyonel makyaj yakın bir geçmişe kadar mankenler, sinema ve tiyatro oyuncuları, sahne sanatçıları ilgi alanına girerdi. Fakat bugün uygulanan teknikler sosyal medya sayesinde daha geniş, bir kitle tarafından öğrenilebilse de ürünlerin artık herkes tarafından erişilebilir olması daha çok bir kitleyi ilgilendiriyor. Hızla değişen makyaj modası, gelişen teknikler ve yeni çıkan ürünler günbegün takip eden ve uygulayan çok geniş bir kitleden söz ediyoruz. 

Profesyonel makyaj modası yüzü boyamak anlamına gelmiyor, kusurları boya ile kapatmak değil; temiz, parlak, ışıltılı ve yüzün en güzel hatlarını ortaya çıkarmaktır. Dikkatler güzel hatlara çekilerek, kusurlar arka planda bırakılır. 

Yorum Yap