Loading

Profesyonel Makyajda Dikkat Edilmesi Gereken Tonlar

Güzel gözükmek, her şeyden önce kişinin kendisini iyi hissetmesi için önemli bir detay. Sadece estetik olarak değil, psikolojik olarak da kişinin yaşamını şekillendiren bir olgu. Makyaj ise, her çağda tanımı farklı olan güzellik kavramının en önemli detaylarından birisi. Günümüzde makyaj deyince artık bir çok dala ayrılan; kalıcı makyaj, gelin makyajı, kaş kokteyli,tıbbi kamuflaj, protez tırnak gibi birçok alana yayılabiliyor. 

Profesyonel Makyajda Nelere Dikkat Edilir?

Makyaj yapılmadan önce cilt tonu belirlenmeli, kullanıcak ürünler buna göre seçilmelidir. Cildin kuru, yağlı ya da karma bir yapıya sahip olması makyajınızda seçeceğiniz malzemelerle doğrudan ilişkilidir.  Makyaj malzemelerinin cilde alerjisi olup olmadığınıda makyaj yapmadan değerlendirmek gerekir.

Yüz şekli dikkate alınmalıdır. Yüzün anatomisi makyaja başlamadan önce tespit edilmeli, hangi hatların öne çıkarılacağına karar verilmelidir. Kişiye yüz ifadesini kazandıran mimikleri asla göz ardı edilmemelidir. Profesyonel makyajın, kat kat kapatıcılar ve boyalarla kusurların üstünü örtmek değil, en küçük dokunuşlarla yüze vurgu yapmak olduğuda unutulmamalıdır. Makyajı yapıcak olan kişinin hangi hatlara vurgu yapacağınıda bilmesi gerekir. Yeni trend olan makyajlarda ise doğal makyajlar tercih ediliyor. Önceden gelin makyajında ağır tonlar tercih edilirken, yeni trenlerde ise doğal makyajlar tercih ediliyor. Gelinlerin ve makeup artistlerinin tercihi ise o yönde..

Yorum Yap