Loading

Saç uzatan doğal formüller

1 – Temizlik önemli

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayıp bakımlı görünmesini sağlamak için öncelikle saç derinizin temiz olması oldukça önemlidir.Eğer saç deriniz normalden fazla sebum üretiyor ve aşırı yağlanıyorsa bunu arındırmanız gerek. Çünkü bu fazla yağ, bakteri üretimine neden olarak farklı saç sorunlarına da yol açabilir.

2 – Çam terebentin kullanın

Saç köklerinin beslenmesine, saçların hızlı uzamasına ve onarılmasına yardımcı olan çam terebentin yağı ile daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için aktardan alacağınız cam terebentin yağını şampuanınızın içerisine eklemeniz ve bunu her yıkamada kullanmanız yeterli. Eğer herhangi bir hassasiyetiniz veya saç probleminiz yoksa ortalama 200 ml’lik bir şampuana iki çorba kaşığı cam terebentin yağı ekleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda saçlarınızın daha parlak, güçlü, dolgun ve hızlı uzadığını fark edeceksiniz.

3 – Doğal yağlardan faydalanın

Saçların hızlıca uzaması ve beslenmesi için doğal yağların rolü büyük. Siz de haftada iki kere kendi güçlü karışımınızı hazırlayıp kullanarak bunu başarabilirsiniz. Bu konuda en çok kullanılan ve etki sunan yağlar arasında argan, tatlı badem, Hindistan cevizi, jojoba ve zeytinyağı geliyor. Bu yağları baz olarak alıp içerisine saç ihtiyacınıza göre ekleyeceğiniz esansiyel yağlarla karışımın etkisini artırabilir ve çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Mesela tek seferlik kullanım için saç uzunluğunuza göre yaklaşık yarım çay bardağı argan yağının içerisine 1 tatlı kaşığı ylang ylang yağı (bu onarıcı özelliklerinin yanında mis gibi kokmasını da sağlayacak), 1’er çorba kaşığı avokado ve tatlı badem yağı ile birlikte bir tane de E vitamini ampulü ekleyerek saç diplerinizden başlayıp uçlara kadar yedirin. Tarayıp örerek ya da topuz yaparak en az iki-üç saat bekletin. Hatta vaktiniz varsa gece sürüp sabah yıkayın. Bu benim de çok sevdiğim ve sonuç aldığım bir karışım. Siz de haftada iki kere düzenli kullandığınızda gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yorum Yap