Loading

Saçlarınızı Bu Sebzenin Suyuyla Yıkarsanız Eğer..

Toprak altında yetişen bu sebze, patatese benzeyen görüntüsüyle birçok kişiyi yanıltıyor. Bu yer elması, yüksek oranda vitamin ve mineral içerir. Görüntüsü göze pek hitap etmesede büyük bir sağlık bombası. 

Salatasını, yemeğini, haşlamasını, hatta cipsini bile yapmak mümkün yer elmasının. Mutfakta birçok şekilde değerlendirilebiliyor ve sağlığınıza büyük ölçüde destek veriyor. Eğer bu zamana kadar bu sebzeye mesafeli durduysanız eğer, artık en sevdiğiniz besinlerin arasına ekleyebilirsiniz. Sağlık uzmanları ise kansızlık sorunu yaşayan hastalara tavsiye ediyor. 

Kolon Kanserine Karşı İyi Gelir

Yer elmasında inülin maddesi bulunur ve bu bileşen vücudu birçok hastalığa karşı korur. Bağırsak üzerinde etkilidir ve vücudu hastalıklara karşı korur. 

Diyet Listenize Alabilirsiniz

Kalori oranı son derece düşüktür. Tok tutma özelliği yüksektir. Salatasını yada zeytinyağlı yemeğini diyet listenize ekleyebilirsiniz.

Kan Şekerini Dengede Tutar

Kan şekerini ilaç olmadan düşürebilen etkili bir besindir. İçindeki vitamin ve mineraller şeker hastalarına iyi gelir. Tüketmeden önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Beyin Gelişimini Destekler

B vitamin yönünden zengin olan yer elması, beyin sağlığını korumaya yardımcı olur. Sadece B vitamini değil, C vitamin açısındanda güçlüdür. Bağışıklık sistemini korur.

Saçlarınızı Bununla Yıkamayı Unutmayın

Haftada 2 kez saçlarınızı yer elmasıyla yıkadığınızda parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığı için düzenli kullanmanız şart. 3 adet yer elmasını 2 litre suda haşlayın ve süzdüğünüz suyun soğumasını bekleyin. Yıkadıktan sonra saçlarınızı durulayın. Zamanla arasındaki farkı sizde göreceksiniz. 

Yorum Yap