Loading

Sağlık Hakkında Doğru Sandığımız Yanlışlar

Herkesin sağlıklı olmak konusunda bir fikri var. Peki, nasıl sağlıklı olunur? Sağlık hakkında doğru sandığımız yanlışlar neler?

Doğru bilgi ile sağlıklı yaşama merhaba…

İşte, Doğru Sandığımız O Yanlış Bilgiler

Kulaktan dolma bilgilerin en çok olduğu konu belki de sağlığımız. Bu kadar önem verdiğimiz bir konu hakkında, doğru sandığımız yanlış bilgiler neler?

Bu da mı doğru değilmiş, diyeceğiniz bilgiler şu şekilde;

Soğuk Hava Sizi Hasta Eder

Sıkça duyduğumuz bilgiler arasında. Ancak, yanlış. Neden mi? Çünkü hasta olmanıza neden olan, havanın soğuması değildir. Soğuk havaya adapte olma konusunda sorun yaşanması halinde hastalanma olabilir. Havanın ısınması ya da soğuması yani hava değişimi, kişinin hasta olmasına neden olabilir.

Vitamin Takviyesi ile Sağlıklı Olunur

Vitamin takviyesi ile sağlığınıza kavuşacağınızı düşünmeniz genel olarak hüsran ile sonuçlanıyor. Vitamin takviyesinin etkisi sadece hap alarak sonuçlanacak bir şey değildir. Bazı durumlarda tehlikeli olması dahi söz konusudur.

Karanlıkta Kitap Okumak, Yakından TV İzlemek Gözleri Bozar

Pek çok kişi tarafından varılan kanılar arasında, karanlıkta kitap okumanın ya da yakından televizyon izlemenin gözleri bozduğu yönünde bir algı var. Ancak araştırmalara bakıldığında, gözleri yorduğu; ancak uzun vadeli bir zarar vermediği biliniyor. Sağlımıza olumsuz etkiler arasında yer almıyor.

Aslında sağlıklı olmak için ilk yapmamız gerekenler arasında,

doğru bildiğimiz yanlışlardan uzaklaşmak var.