Loading

SIM Kartlar Tarih Oluyor..

SIM kartlar artık yolun sonuna geliyor. Yılların teknolojiyi getirmesiyle birlikte SIM kartları giderek küçülen bir hal aldı. Akıllı telefon teknolojisinin önde gelen markası olan Apple son olarak İphone 11 serisinin telefonlarıyla dikkat çekmişti.

Bu telefonların özelliği ise SIM teknolojisi. Bugünlerde teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kişiler için eSIM en çok kullanılan kelimelerin başında geliyor. ESIM’in hayat kurtarıp kurtarmayacağı ise tartışılıyor. SIM kartın başındaki “e” ibaresi ise “embedded” (gömülü) kelimesinin kısaltılması. Telefona takılan küçük beyaz plastik kartlar olarak tanıdığımız SIM kartların aksine eSIM, elimizle dokunabileceğimiz fiziki bir kart değil. Akıllı telefonunuza kolayca yerleştirebileceğiniz küçük bir çipten ibaret. Ancak eSIM’in çalışabilmesi için telefon operatörlerinin bu teknolojiyi desteklemesi gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone’lerdan , operatörünüzün bu teknolojiyi desteklediğinden emin olmalısınız. eSIM’lerle artık yeni bir telefon numarası kullanmak için plastik SIM kartı değiştirmenize gerek kalmayacak. eSIM tekbir telefonda iki hat kullanmaya ise olanak sağlıyor.

Bir hattınızı iş için kullanırken, diğerini özel yaşantınız için kullanabilirsiniz. Aynı anda sadece bir hattınızı kullanabilirsiniz. Bu hatta ise internet ve konuşma ücretleri açısındanda birbirinden farklı ve çeşitli paketler seçebiliceksiniz. 

Yorum Yap