Loading

SOĞUK NEW YORK SOKAKLARI

Oldukça soğuk bir kış geçirdiğimiz şu günlerde New York’ta Şubat ayına -16 derecelere kadar düşen hava şartlarıyla başladı. Bir yandan keskin rüzgarıyla insanları zorlayan soğuklar, diğer yandan ise Central Park ve Bryant Park’ta çok keyifli kış manzaralarına sebep oldu.

Bu sene Bryant Park’ın 25 Ocak – 05 Şubat tarihleri arasında başlattığı ‘Frost Fest’e ilgi büyük oldu. Buz üzerinde çarpışan arabalar ve etrafına kurulan içleri sıcacık döşenmiş iglolar için bilet ve rezervasyon şart.Buz pateni pisti, alışveriş, yiyecek içecek standları ve büyük food market zinciri olan The Lodge Urban Space’in de yine içinde bulunduğu festivalde, en büyük ilgiyi Romanyalıların geleneksel tatlısı olarak bilinen ‘Chimney Cakes’ler’ gördü.

Bu sene sevgililer günü sebebiyle Time Square’da sergilenecek olan heykel için yapılan yarışmayı “Reddymade” mimarlık firması kazandı. 01 Şubat tarihinden itibaren sergilenecek olan heykel, belli ki bu sene de önceki seneler gibi güzel fotoğraf karelerine eşlik edecek. Yine 14 Şubat günü Time Square’de sürpriz evlenme teklifi yapmak isteyenler, nikahını o gün orada yapmak isteyenler, ya da sevdiklerinle aşk tazelemek isteyenler de web sitesinden başvuruda bulunabiliyor.

‘Starbucks Reserve Roastery’ Manhattan Meat packing District’te dünyadaki dördüncü büyük şubesini açtı. Yaklaşık 2200 metrekare büyüklüğünde ve 3 katlı olan binada 300 çalışan, iki adet bar cafe ve ünlü italyan pastanesi ‘Princi”de bulunuyor. Kahve çekirdeğinden başlayıp bardağa kadar süren tüm işlemlerin sergilendiği ortamda, ödüllü miksolojist Julia Momose tarafından hazırlanan kokteyller Arriviamo Bar’da yine kahve ve cay eşliğinde servis ediliyor.

Winky Lux kozmetik firması Manhattan’da açtığı Pop-Up mağazası için birbirinden renkli odalar hazırladı. Tüm ürünleri gibi cıvıl cıvıl dekore edilen mağaza,keyifli bir alışveriş için ideal. Malzemeleri için hayvanlar üzerinde test uygulamayan,paraben,gluten ve sulfat içermeyen ürünleriyle bilinen ve bu sebeple tercih edilen marka,son günlerde buralarda özellikle genç kızların gözdesi.


Yorum Yap