Loading

Sonbaharda Sıcak Tatil Yapabileceğiniz Rotalar

Sonbaharın serinliğini ve yağmurlarını yaşadığımız şu günlerde, güneyde ve Ege’de havalar hala mevsim normallerinin üzerinde. Havanın ılıman olduğu, denizden ılık ılık meltemin estiği, yaz tatillerinin son günlerinde sakin bir tatil arayanlara göre işte gezilicek yerler!

Bodrum

Yazı ayrı, baharı ayrı güzel olan güzel bir tatil rotası. Yaz sezonunda yerli yabancı tatilcilerin akın ettiği Bodrum, sonbaharda daha sakin ve daha başka bir güzel. Denizi sıcacık, güneşi bunaltmayan, akşamları terletmeyen havasıyla Bodrum’un tam zamanı. 

Birçok tesisin hizmet verdiği bu bölgede bütçenize ve konaklama zevkinize göre bir tesis bulabilirsiniz. 

Anamur

Akdeniz’in incisi Mersin’in bakır topraklarından birisi olan Anamur’da denizin ve güneşin en güzel olduğu zamanlar başladı. Plaj ve denizin sakinliğini seven tatilcilere bıraktığı Anamur’da hem kültür turu yapabilir hem de denizin 

Ve güneşin tadını çıkartarak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. 

Kaş

Antalya’nın en sevilen tatil beldelerinden birisi olan Kaş’ta bu aylarda hem aktivitelere katılarak dolu dolu bir tatil ve bol dinlenebileceğiniz bir tatil yapabilirsiniz. Kalabalık grupların elini eteğini çektiği bu güzide tatil beldesinde bir gün su altının muazzam güzelliklerini keşfeder, başka bir gün yamaç paraşütü yaparak Kaş’a birde yukarıda bakabilirsiniz. 


Mardin

Mezopotamya topraklarının başlangıç noktası olan Mardin, geçmişten günümüze tarihi bir film izlermiş gibi bizi karşılıyor. Tüm doğal yapısıyla, mimarisiyle ve insanlarıyla Mardin’i keşfetmek için son bahar ayları. 

Mardin; Kasımiye Medresesi, Mor Gabriel Manastırı, Ulu Cami, Meryemana kilisesi ve daha birçok dinin, kardeşçe yaşadığı bir kent. 

Yorum Yap