Loading

Türk Hava Yolları Yeni Kıyafetlerini Tanıttı

Türk hava yolları yeni açılacak 3 ncü havalimanı ile kullanılmaya başlayacak kıyafetlerini tanıttı.
İtalyan modacı  Ettore Bilotta tarafından kırmızı ve grinin tonları kullanılarak tasarlanan formalar ilk izlenim olarak 10 üzerinden 10 aldı.
Bayrak rengi kırmızının ana rengine katılan gri ve antrasit tonları’nın uyumu dikkat çekti.
THY’ye özel olarak tasarlanan koleksiyonda ‘’Flow’’ akış tasarımının Türk kültürünü simgeleyen seramiklerde ve hat sanatında kullanılan detayları modern işlemelerle birleştirilerek oluşturuldu.

Kabin memurları erkeklerin smoking yakalarından bayan kabin memurların şapkadan etekliğine kadar rahatlık ve estetiğin ön planda olduğu, klasik Türk sanatlarının geleneksel ve modern çizgileri ön planda kullanıldı. 
Daha önce ETİHAD ve ALİTALİA hava yolları içinde tasarım yapan ünlü modacı Ettore Bilotta ilham kaynağını İstanbul dan esinlenerek büyük bir titizlikle hazırladığını belirtti.

Ünlü tasarımcı koleksiyonu oluştururken neler düşündüğünü şu sözlerle belirtti;
THY için tasarımı oluştururken bana ilham veren en büyük kaynağım İstanbul du. İstanbul yüz yıllar boyunca medeniyete ve sanata ev sahipliği yapmış pek çok kültürün ortak mirası kabul edilen eşine az rastlanır bir zenginliği içinde barındırıyor. Özel ilgimde olan Türk çinileri ve hat sanatının izlerini fular ve kravatlarda özellikle hissettirmek istedim.

 

Farklı mevsimlerde uzun uçuşlarda sıkı testlerden geçirilen koleksiyonun fotoğraflarını dünyaca ünlü İngiliz fotoğrafçı Miles Aldridge tarafından İstanbul da çekildi.