Loading

Yağlı ciltlere özel fondöten seçenekleri

Yaz aylarında kat kat durmayan bir fondöten bulmak zordur. Üstüne yağlı bir cildiniz varsa işiniz daha da zorlaşır. Yağlı ciltlere özel, doğal duran ve parlamayı önleyen fondöten önerilerini sizler için derledik.

1 – L’Oréal Paris Infallible

Suya dayanıklı olmasıyla dikkat çeken fondöten, sıcak ve terle birlikte dağılmıyor ve gün boyu kalıcılığını koruyor. Uygun fiyatlı bir seçenek olması ise en büyük artısı!

2-Clinique Superbalanced Silk Fondöten

Parlayan bölgeleri kapayan, nemsiz noktaları neme kavuşturan, yağsız formülüyle hafif doğal bir görünüm sağlıyor.  İçeriğinde SPF’de bulunan fondöten ipeksi bir görünüm isteyenlerin tercihi olabilir.

3-NYX Stay Matte

30 farklı renk seçeneği ile her cilt tonuna uygun bir ürün bulmak mümkün oluyor. Yağsız, mineralli formülü iyi bir kapatıcılık sağlıyor.

4-MAC Stuido Fix

MAC’in bu ürününde her ne kadar ‘matlaştırıcı’ ifadesi yer almasa da özellikle moda haftalarının en çok tercih edilen fondöteni olarak öne çıkıyor. Spot ışıklarını altında daha da artan parlamayı dindiriyor.

5-Urban Decay The Velvetizer

Sıradaki tavsiyemiz ise bir fondöten değil, bir baz olarak karşımızda. Biliyoruz cilt tonuna uygun fondöten bulmak bir hayli zor. Tam da buldum derken yaz sıcağında bu ürünün aktığını ve cildinizi yağlandırdığını keşfediyorsunuz. İşte Urban Decay’in bu pudrasını fondöteninizle karıştırdığınızda hem rengini değiştirmiyor, hem de ürünü cildinize sabitleyerek parlamayı önlüyor.

Yorum Yap