Loading

Yatmadan Önce İki Bardak Süt İçerseniz Eğer…

Çocukluğunuzdan bu yana tüketilmesi konusunda ısrara neden olan süt, bilim insanları tarafından incelendi ve yatmadan önce süt tüketmenin sağlığımıza olan etkileri ortaya çıktı. 

Maastricht Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yapılan bir araştırmada inan sağlığına sanıldığından daha fazlasınının etkisi olduğu saptandı. İçerdiği protein nedeniyle bağışıklık sitemine büyük katkı sağladığı ortaya kondu. Çalışmada ek olarak sütün kemikler haricinde kaslarada oldukça iyi geldiği ortaya çıktı. En büyük etkisinin ise uykudayken ortaya çıktığı görüldü. 

Protein Karışımı

Bu araştırmada üniversite öğrencisi uyuyan inanlarda protein ölçümleri ortaya koydu. Vücut geliştirmeyle ilgilenen sporcular gece uykularından uyanıp protein karışımı içip uyumaya devam ediyorlar. Böylece proteinin uykuda ettiği etkinin daha fazla olduğu görüldü. Vücut ise gece yapılanmayla meşgul olduğu ortaya çıktı. Böylece süt içtiğiniz zaman kaslarınızın daha fazla geliştiği ortaya çıkıyor. Testlerin sonucunda ise kaslı insanların gelişime açık olduğu da görüldü. 

Yorum Yap