Loading

Yazın En Çok Rahatsız Eden O Sorunlar..

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çoğu kadın açık hava etkinlikleri, uzun tatiller ve eyehat planları yapıyor. Ancak yaz ayları çok cazip olsada sağlık açısından ve görünüş açısından ciddi risk taşıyor. Yaz aylarında karşılaşabilecek en yaygın güzellik sorunlarını önlemek ve gidermek için bazı ipuçlarınıda unutmamak gerekiyor. 

Terleme

Yaz aylarında en çok karşılaştığınız sorunlardan birisi olabilir. Deodorantlar size birazcık yardımcı olabilir fakat doğru kullanmanız gerekmektedir. Bunu yaptığınız takdirde deodorantta bulunan bileşenler ter kanallarına iyice yerleşecek ve ter kanallarını tıkayabilecektir. Baharatlı yiyecekler, alkol ve kahve gibi içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Sıcak havalarda vücudunuz ter bezlerini daha fazla salgılayacaktır. Terlemeden kurtulmak için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Elma sirkesi bakteri temizliği gibi gözeneklerin kapanmasına yardımcı olabilir. Mısır nişastası ve karbonat teri yok etmede iyi bir alternatif olabilir. Bir karışım hazırlayıp, terli bölgelerinize uygulayın. Ve arkasından yıkayın. Böylece azaldığını göreceksiniz. 

Güneş Yanığı

Bronzlaşmak yaz aylarında çoğu kadının istediği bir durum. Ancak doğru şekilde güneşlenmemek geçirdiğiniz gecelerimiz için sancılı olabilir. Bunun önüne geçebilmek için 30 faktör güneş kremi kullanmanız önerilir. Duşa girdikten sonra tekrar uygulayınız. Güneşin dik geldiği saatlerde bir şapka ile ya da koyu kıyafetlerle korunmanız önerilir. Bunlara rağmen güneş yanığından kurtulamadıysanız yoğurt ile uygulamanız sizi ferahlatıcaktır. 

Makyajın Akması

Dışarı çıkarken yüzünüze uyguladığınız makyaj size dert olabilir. Makyajınızın sıcak havalarda akmaması için makyaj öncesi cildinize buz küpüyle masaj yapın. Cildinizi temiz bir havlu ile kuruladıktan sonra makyajınızı uygulayabilirsiniz. Makyajınızın akmamasına detsek olacaktır. Yağlı makyaj ürünlerinin yerine mineralli makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

Kuru Cilt

Kuru bir cildiniz varsa eğer antioksidan ve protein bakımından zengin yiyecekler tüketmelisiniz. Bu tercih cildinizi genç, güzel ve kırışık bırakmayan kollajen oluşumunu teşvik eder. 

Saç Problemi

Sıkı saç stilleri saçınıza zarar verebilir, bu nedenle zaman zaman daha gevşek, rahat stilleri deneyin. Saçınızı az sıklıkta yıkamaya özen gösterin. Saçlarınız yağlanırsa, şampuan olmadan kuru şampuan desteğiyle kullanın. 

Yağlı Ciltler

Makyaj temizleme ürünleri kullanırken cildinizi fazlaca kurutmamaya özen gösterin. Gözeneklerinizi tıkayacak ürünlerden uzak durun. 

Akne

Aknelerle başa çıkabilmek için şekerli ve nişastalı ürünlerden uzak durmalısınız. Antioksidan ve vitamin bakımından zengin olan meyve sebzeler tüketebilirsiniz. Vücudunuzda sivilce var ise kıyafetlerinizi değiştirebilir, daha rahat kıyafetler tercih edebilirsiniz. 

İsilik

Doğal kumaşlardan yapılmış hafif giysiler giyin. Kaşınmanın çok fazla olduğu yerlere çay ile masaj yapabilirsiniz. Aloavera yaprakları kullanabilirsiniz. Cildinize günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Vücudunuz sıcak yaz günlerinde fazla su kaybettiği için su kullanımını artırmalısınız. 

Yorum Yap